Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

11. ročník Mezinárodního uměleckého léta mládeže - Jugendkunstsommer 2015 Flecken-Zechlin

02.10.2015 | 12:25 | Kultura

11. ročník Mezinárodního uměleckého léta mládeže - Jugendkunstsommer 2015 Flecken-Zechlin

Ve dnech 23.8. – 28.8.2015 se konalo ve Flecken Zechlinu v Braniborsku již jedenácté Mezinárodní umělecké léto mládeže Jugendkunstsommer 2015“, které je určeno pro mladé lidi ve věku 16 - 26 let. Studenti z VOŠ a SOŠ Březnice se tohoto projektu již zúčastnili popáté. Projekt byl realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a za podpory MŠMT a ve spolupráci partnerských měst Lindowa a Březnice a nese název  „ROZJEĎ TO S TANDEMEM“.

Letošního ročníku uměleckého léta se zúčastnilo celkem 45 mladých lidí z Německa (Braniborska a Berlína), Polska a Čech.

Téma 11. ročníku Jugendkunstsommer znělo „Strange in paradise“ – „Cizí v ráji“, které se promítlo do práce všech 6 workshopů. Mladí lidé si mohli vybrat dle svého zájmu buď filmový a fotografický, divadelní, hudební, výtvarný, graffiti nebo stínové divadlo. Umělci, kteří jednotlivé workshopy vedli, opět prokázali své umění citlivě vést mladé lidi a rozvíjet jejich fantazii a umělecké schopnosti.  Během několika málo dnů vytvořili účastníci ve svých workshopech díla, která před zakončením svého pobytu předvedli předposlední den na veřejné prezentaci v prostorách vzdělávacího střediska Flecken Zechlinu. A tak si diváci mohli prohlédnout úžasné fotografie fantastických modelů a modelek upravených vizážistou nebo obrazy graffiti vytvořené tentokrát přímo na zdech budovy střediska. Shlédli také hudební videoklip a filmový dokument z průběhu uměleckého léta. Po společném grilování pokračovala prohlídka vytvořených děl. K vrcholům večera patřilo tradičně divadelní představení, stínové divadlo se světelnými efekty i díla vytvořená ve výtvarném workshopu.  To vše bylo zakončeno skvělým a nezapomenutelným vystoupením hudebního workshopu, ve kterém účinkovalo 11 mladých hudebníků a zpěváků. Vystoupení Alexova bandu opět nezklamalo. Na závěr si zatančili účastníci a hosté ze třech zemí při veselé náladě na skladby Alexovy hudební skupiny. Mladí lidé byli nadšeni z výkonů svých i ostatních, protože všechna vystoupení měla veliký úspěch. A tak se nelze divit, že příští den se nikomu nechtělo vydat se na cestu k domovu.

Komunikace v průběhu celého projektu probíhala převážně v angličtině, zazněla zde ovšem i němčina, polština, čeština nebo ruština. O legraci nebyla nouze.

Mladí lidé se seznámili s mnoha novými kamarády, což dokládá jejich čilá komunikace na facebooku a vzájemná výměna fotografií a videí. Všichni účastníci se shodli, že v příštím roce se do Flecken Zechlinu určitě chtějí vrátit.

Chcete-li se o 11. ročníku Jugendkunstsommer 2015 dozvědět více, můžete se podívat na video na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=l8qttXsVHcc a dále na stránky vzdělávacího střediska DGB Jugendbildungsstätte Flecken Zechlin: http://www.dgbjugendbildungsstaette.de/.

Věříme, že i vy se necháte zlákat a přihlásíte se na příští ročník uměleckého léta, který se bude konat od 21.8. - 26.8.2016.

Foto: archiv školy

Za VOŠ a SOŠ Březnice, Alice Fořtová

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz