Basketbalisté Příbrami zdolali v prodloužení lídra z Mladé Boleslavi

23.1.2018 | 07:22 | Sport

Dalším dvojkolem pokračovala středočeská basketbalová liga mužů a příbramskému celku se dařilo skvěle. Dokonale využil domácího prostředí, když nejdříve v dramatickém utkání zdolal lídra Středočeské ligy Mladou Boleslav v prodloužení a pak si v bohatém utkání na body poradil i s Mělníkem, kterému dokonce nastřílel stovku. V obou utkáních byl střelecky při chuti především Ureš, který nejdříve Mladé Boleslavi nastřílel 31 bodů a proti Mělníku byl ještě o pět bodů úspěšnější.
Zápas s Mladou Boleslaví měl od prvních sekund dramatický náboj. Po vyrovnaném poločase se Příbram prosadila ve třetí části zápasu, kterou vyhrála rozdílem sedmi bodů. Ovšem v poslední části stejným rozdílem vyhrál soupeře, a tak o konečném vítězství Příbrami 72:71 rozhodlo až prodloužení.
K dalšímu duelu přijel aktuálně čtvrtý Mělník, tedy soused Příbrami v tabulce. Jenže příbramský celek si už v prvním čtvrtině Mělník zcela podmanil, když ho vyhrál vysoko 37:17. V dalších čtvrtinách už byla hra vyrovnaná, přesto si Příbram dokázala dvacetibodový náskok držet až do konce. Vítězstvím se tak Příbram posunula v tabulce právě před Mělník.

BK Příbram 2000 – AŠ Mladá Boleslav B 72:71 po prodloužení
Body:
Ureš 31, Starka 17, Velebil 9, Kelich 5, Klaudy 5, Petřík 3, Mokruša 2 – Procházka 17, Švancar 14, Hlaváč 14, Váně 9, Bušek 9, Dědek 8. Čtvrtiny: 14:13, 12:13, 22:15, 17:24

BK Příbram – R&J EBC Mělník 102:80
Body Příbrami:
Ureš 36, Velebil 19, Starka 18, Mokruša 8, Klaudy 7, Petřík 5, Šimáček 5, Kelich 4. Čtvrtiny: 37:17, 16:21, 23:20, 26:22.

Ostatní výsledky – 15. kolo: Beroun – Mělník 70:57, Český Brod – Réma Nymburk 54:79, Pečky – Kolín B 62:51. 16. kolo: Beroun – Ml. Boleslav B 71:65, Pečky – Réma Nymburk 61:79, Český Brod – Kolín B 46:71.
1. Ml. Boleslav B                14    9    5  999:898  23
2. Réma Nymburk              12  10    2  922:729  22
3. Beroun                           11    9    2  835:711  20

4. Příbram                         11       2  835:711  20
5. Mělník                            13    5    8  908:917  18
6. Kolín B                           13    5    8  836:849  18
7. Pečky                             12    6    6  776:820  18
8. Český Brod                    13    3  10  747:941  16