Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Dárek od rožmitálské radnice může zachránit život

03.3.2016 | 19:42 | Z radnic

Dárek od rožmitálské radnice může zachránit život

Město Rožmitál pod Třemšínem rozdalo všem rožmitálským školákům i předškolákům reflexní pásky. Tento dárek s erbem města dostali hned v prvním týdnu platnosti novely silničního zákona také všichni obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Chodci mají od 20. února mimo jiné povinnost nosit reflexní prvek, pokud se například ve tmě, za šera nebo za mlhy pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením. Odborníci dodávají, že kvůli vlastní bezpečnosti je dobré využít reflexní prvky všude tam, kde hrozí, že řidič nemá možnost chodce bezpečně a včas rozeznat.  

„Pořízením reflexních pásek jsme dětem a lidem v našich domech s pečovatelskou službou chtěli především zajistit větší bezpečnost na silnicích. Navíc mohou díky tomuto dárku od města dodržovat novelizovaný silniční zákon, aniž by je to stálo nějaké peníze,“ řekl starosta Rožmitálu pod Třemšínem Ing. Josef Vondrášek. „Rozhodně se jedná o smysluplnou investici. I kdyby pomohla zabránit byť jen jedinému vážnému zranění, stojí to za to. Vidět a být viděn je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích, kde jsou chodci a cyklisté nejzranitelnější,“ doplnil starosta Josef Vondrášek. (fž)

Snímky: František Žán

Rožmitálští školáci s reflexními pásky, které dostali jako dárek
od rožmitálské radnice.

Asistent prevence kriminality Jaroslav Petráň a obyvatelky
domů s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem s reflexními pásky.

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz