Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Defibrilátor pro městské strážníky pořídí i Sedlčany

14.6.2014 | 15:53 | Regionalní

Defibrilátor pro městské strážníky pořídí i Sedlčany

Strážníci sedlčanské městské policie se už několikrát dostali do situace, kdy museli zasahovat u člověka, který potřeboval resuscitaci. V nejbližší době by jim v takových případech měl pomoci externí defibrilátor. Těmi jsou již několik let vybaveni střážníci, policisté a další organizace v Příbrami.

V současné době o pořízení defibrilátoru jedná sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel s Krajským úřadem Středočeského kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje. "Přístroj bychom měli do užívání získat zdarma a po nutném zaškolení všech sedmi strážníků bychom jej byli ihned schopni použít," říká vrchní strážník městské policie Petr Krch, který pořízení externího defibrilátoru vítá. Podle jeho slov, bude přístroj přínosem, protože i kdyby se za pomoci tohoto přístroje podařilo strážníkům zachránit jen jeden lidský život, má to podle něj smysl. To by asi ostatně mohli potvrdit i jeho kolegové z Příbrami, kteří už mají úspěšný zásah za sebou.

Externí defibrilátory jsou zkonstruovány tak, aby je mohl jednoduše používat každý, kdo zná základy první pomoci. Během používání dává přístroj uživateli jasné a srozumitelné hlasové pokyny k provádění resuscitace. "Podle odborníků s každou minutou zpožděné defibrilace klesá naděje na přežití pacienta přibližně o 7 až 10 procent," říká ředitel Středočeské záchranné služby Martin Houdek. "Externí defibrilátory představují bezpečný a efektivní způsob léčby náhlé zástavy oběhu v terénu. Jejich využití umožňuje aplikaci defibrilačního výboje ještě před příjezdem výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby," popisuje použití přístroje.

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz