Definitivní konec staré třemšínské rozhledny

26.7.2015 | 22:33 | Krimi

Definitivní konec staré třemšínské rozhledny

Dnes 26.července 2015, krátce po sedmé hodině ranní vyjely hasičské jednotky k nahlášenému požáru na vrch Třemšín u Rožmitálu pod Třemšínem. Lesní požár zachvátil kromě porostu i torzo staré dřevěné rozhledny a při ohni došlo k jeho zřícení. Na rozhlednu sice již nebylo delší dobu možné vystoupat, ale stále připomínala doby, kdy se z jejího vrcholku bylo možné rozhlédnout po okolních kopcích a zalesněných hřebenech Brd.

I přes přísný zákaz rozdělávání otevřeného ohně, na který jsme nedávno upozorňovali ve zprávě od středočeského hejtmana Miloše Petery, zde, s největší pravdopodobností došlo k požáru na základě nedbalosti při používání otevřeného ohně a porušení již zmíněného zákazu, který byl vydán v souvislosti s dlouhotrvajícím suchem a nebezpečím vzniku požáru.

Nezbývá nic jiného, než doufat, že se podaří nyní co nejdříve uskutečnit, již před delší dobou naplánovaný, projekt výstavby nové rozhledny na vrchu Třemšín, která znovu umožní nezapomenutelný pohled na brdské lesy.

U požáru zasahovaly jednotky HZS Příbram, JPOII. Rožmitál pod Třemšínem a vyčíslená škoda je odhadnuta na cca 4.000,- Kč. Při požáru nikdo nebyl zraněn.

Fotogalerie z archivu vyšetřovatele požárů HZS Příbram.

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2020 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz