Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Děti z Dublovic měly dopravní den

25.6.2014 | 19:57 | Regionalní

Děti z Dublovic měly dopravní den

Dne 25. června proběhl na škole v Dublovicích dopravní den. Patnáct „čtvrťáků“ obdrželo z rukou policie průkaz cyklisty. Nejdříve ale museli žáci prokázat své znalosti z pravidel silničního provozu. Napsali dopravní test a poté následovalo předvedení praktických dovedností, což byla jízda na kole přes obec.

Poté se všechny děti ze základní školy dozvěděly, jak se mají chovat o prázdninách. Každý rok se totiž zraní velké množství ratolestí, následky pak mohou být i doživotní. Často vůbec nevědí, jak se mají správně chovat.

Popáleniny, otrava léky či čisticími prostředky, úrazy elektrickým proudem, pády z oken, to vše jim hrozí v domácím prostředí. Venku by se děti neměly dotýkat injekčních stříkaček, staré munice, neměly by chodit ke sloupům elektrického vedení, po kolejích, rozhodně by samy neměly rozdělávat oheň, dále skákat do neznámé vody, za bouřky se schovávat pod vysoké stromy a hladit neznámé psy. Při jízdě na kole musí používat ochranou přilbu a kolo musí mít správně vybavené. Dobré je používat reflexní oblečení. Děti by také měly dávat pozor při přecházení vozovky.


O úrazech, které vzniknou při jízdě na kole pod vlivem alkoholu by mohl vyprávět 54letý cyklista, který v úterý 24. června havaroval v odpoledních hodinách v katastru obce Cetyně. Při jízdě od obce Pečice do Bohostic nezvládl na rovném úseku řízení, vyjel mimo vozovku a skončil v silničním příkopu. Po havárii zůstal ležet v trávě a projíždějící řidiči následně zavolali záchranku. Muž utrpěl lehké zranění a sanitka jej převezla do příbramské nemocnice k ošetření. Při dechové zkoušce policisté zjistili, že dotyčný je pod vlivem alkoholu. Přístroj u něj vykázal hodnotu téměř tři promile alkoholu.
 

Vložil: tv

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz