Divadelníci z Čenkova si zahrají o víkendu na lodi bratří Formanů

19.9.2014 | 15:38 | Rozhovory

Divadelníci z Čenkova si zahrají o víkendu na lodi bratří Formanů

Ochotnický divadelní soubor Za vodou z Čenkova si může připsat na své konto další úspěch. V neděli 21. září od půl osmé večer uvedou svou hru Bedřich Hrozný 2 – Nový život na poněkud netradičním jevišti a to na palubě divadelní lodi bratří Formanů v Praze.

Děj komedie se stejně jako první díl odehrává na železnici, ke které má většina členů souboru velmi blízko, protože na dráze pracují, takže na jevišti v tomto případě vystupují vlastně v „pracovním“. Autorka scénáře Lída Boudová tak s velkou míry nadsázky popsala prostředí, které důvěrně zná. V pokračování autorka rozvádí některé dějové linky z první inscenace, ale pro diváky není nutné znát dopodrobna děj prvního dílu. Jak se soubor na své pražské vystoupení těší, na to jsme se zeptali manžela autorky Jaroslava Boudy, který ve hře ztvární hned několik rolí a mimo jiné i protivníka hlavního hrdiny výpravčího Bedřicha železničního inspektora Koťátka.

Jak jste se k možnosti hrát na lodi bratří Formanů dostali?

Na loď Tajemství bratří Formanů jsme se dostali snadno, kotvi blízko u břehu. (Říká se smíchem) Ale pravda je ze všechno způsobil Fanda Brnušák, který navštívil představení na lodi v době, kdy jsme měli po premiéře hry Klášterní tajemství, která se odehrává pravě na pirátské lodi a napadlo ho zahrát si tuto hru v tak krásném prostředí a tato myšlenka nás zatím neopustila, jen nám to připadá necitlivé v tom smyslu, ze vyvrcholením tohoto představení je potopeni plavidla.

Upravovali jste nějak hru Bedřich Hrozný 2 – Nový život pro toto specifické pódium?

Zatím jsme problém specifických prostředí řešili vždy tak, že jsme si počkali, jak se to během představeni samo vyřeší a neochudili se tak o krásný moment překvapení.

Jak se jako "železničáři" budete na lodi cítit? Netrpíte mořskou nemocí?

Naštěstí kotví loď u železničního mostu a tak nebude odloučení od kolejí tak drastické. S tou mořskou nemoci jsi mě trochu zaskočil, doufám, že loď během představení nepopluje, dost na tom, jak bude divákům zle ze samotného představení (smích).

Jak se těšíte na pražské publikum?

Vždycky se těšíme na publikum. Zkoušeli jsme to i bez něj, ale není to ono… (smích).

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2019 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz