Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Divadlo patřilo dětem a opět praskalo ve švech

27.5.2014 | 10:55 | Kultura

Divadlo patřilo dětem a opět praskalo ve švech

Poslední květnovou neděli už sedm let patří příbramské divadlo dětem. Ani letošek nebyl výjimkou. Cestu za nejrůznějšími atrakcemi si našlo kolem čtyř a půl tisíce návštěvníků.

Za pouhých šedesát korun mohly děti i jejich rodiče vidět několik divadelních i filmových pohádek, navštívit celou řadu pouťových atrakcí, vyzkoušet střelbu z luku nebo ze vzduchovky, prohlédnout si techniku policie, hasičů nebo vojáků a třeba také na chvíli posedět u pódia, kde hrála skupina A je to! Novinkou letošního ročníku byl aquazorbing, který si děti mohly vyzkoušet před budovou gymnázia, za divadlem pak stála lezecká stěna, estrádní sál ovládli letečtí modeláři z balkonu nebo mezipatra kulturního domu spouštěly děti tradičně hasiči na lanových skluzavkách a mnoha dalšího. Není divu, že děti často nevěděly kam dřív.

Celým programem provázela letos děti milá kouzelnice Elvíra v podání zástupkyně ředitele Anny Čiperové, které jako vždy pomáhalo několik klaunů a také veverka Scrat z animovaného filmu Doba ledová a vynikající orangutan ze hry Stráže, stráže! Příbramského divadla v podání benjamínka hereckého souboru Filipa Müllera. Nutno podotknout, že ani přes téměř letní teploty Filip ani na minutu nevypadl z role a v huňatém opičím kožichu, ve kterém mu muselo být příšerné vedro, svůj part „odehrál“ od začátku do konce a všichni přítomní jeho výkon oceňovali jen slovy uznání.

Jedinou drobnou vadou na kráse byla poměrně nízká účast na večerním vystoupení milínské rockové legendy Gentiana, kam přišlo jen několik desítek diváků. Podle vedení divadla proto zváží, jestli podobnou tečku pro dospělé za celou akcí v budoucnu budou dál pořádat.

Nejbližší podobnou akcí, kterou příbramské divadlo pro děti připravuje, jsou Vánoce v divadle, na které bylo určené i vstupné, které organizátoři na vystoupení Gentiany vybírali. Nutno podotknout, že šedesát korun není mnoho a přestože se našli kritici tohoto kroku, tak je faktem, že za dvouhodinové vystoupení této kapely by jinde zaplatili podstatně víc.

I přes tyto drobné problémy už v příbramském divadle pomalu vymýšlejí, jak příští ročník této akce vylepšit a ještě víc z dokonalit.

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz