Dobříš poslala Ostrov domů s pěti gólů, Sedlčany vrátily do role lídra Karlovy Vary

25.4.2017 | 15:39 | Sport

Výhodu domácího prostředí měly ve 22. kole divize A oba celky z Příbramska. Dobříš hostila předposlední Ostrov, a tak její příznivci očekávali, že body zůstanou doma. A dočkali se.  Po dvou vítězstvích se Dobříš dokázala vyhrát i potřetí v řadě, když zdolala Ostrov 5:2. Podstatně v těžší roli byl Tatran Sedlčany. Ten doma bojoval o body s Karlovými Vary, které usilují o návrat na vrchol divizní tabulky. Jejich sen se nakonec splnil. K tomu pomohlo nejen vítězství 4:2, ale i porážka dosud vedoucí Čížové doma s pražským Motorletem. Přesto si Sedlčany drží devátou pozici, ale už jen díky lepšímu skóre.

MFK Dobříš – FK Ostrov 5:2
Branky: 22. vlastní, 47. Talůžek, 57. a 78. Junek, 64. Šrain – 52. Rašman, 82 .Vrba. Rozhodčí: Kastl. ŽK: Maryška, Petrlík, Talůžek – Novotný, Pachta. Poločas: 1:0.

Dobříš sice znovu nastoupila bez tří hráčů základní sestavy, ale bojovnost a důraz mladých hráčů opět slavila úspěch. V úvodu poločasu se oba týmy snažily na klouzavém a mokrém terénu kombinovat, měly i šance, ale nakonec to byla Dobříš, která se po střele Pjatáka a teči hostujícího obránce, dostala do vedení. Ve zbývajících minutách první části se znovu střídaly šance na obou stranách, ale výsledek 1:0 se do přestávky nezměnil. Ve druhé části zápasu byl už k vidění fotbal bohatší na góly. K první změně už došlo dvě minuty po přestávce, kdy Junek z rohu poslal míč na hlavu Talůžka a ten zvýšil na 2:0. Jenže za pět minut se dočkal i Ostrov, když se po rohovém kopu dostal k míči hostující Rašman, který hlavou vstřelil kontaktní gól hostů. Jenže za pět minut se znovu skóre měnilo. Šrainův centr brankář ještě vyrazil, ale Junek dorazil na 3:1. Začal se hrát z obou stran útočný fotbal a když v 65. minutě nejhezčím gólem zápasu Šrain zvýšil na 4:1, domácí příznivci si byli jisti dalšími třemi body. V 78.minutě dokonce Junek připsal na konto Dobříše pátý gól. Přesto poslední slovo měl Ostrov, který v 82. minutě upravil na konečných  5:2.

Tatran Sedlčany – 1. FC Karlovy Vary 2:4
Branky: 33. Soldát, 84. Senft – 36., 42. a 68. Dřížďal,  90+1 Krlička. Rozhodčí: Stieber. ŽK: 0 – Staněk, Bartoš, Krlička. Poločas: 1:2.

Sedlčany začaly aktivněji a už v 9. minutě mohly jít do vedení, ale Kdolský střílel vedle. Stejně dopadli i Soldát a Senft, ale ve 32. minutě poslal Sedlčany do vedení Senft. Jenže gól soupeře na kolena nesrazil. Rychle se probral, zvýšil tlak a bývalý ligista Dřížďal vyrovnal. V té době ještě Sedlčany netušily, že právě tento hráč bude jejich pohromou. Právě Dřížďal ještě před přestávkou poslal Karlovy Vary do vedení a v 68. minutě se postaral o svůj hattrick, když proměnil nařízenou penaltu a zvýšil na 3:1 pro hosty. Ovšem neztráceli se ani hráči Sedlčan. před penaltou se skvělou střelou předvedl Repetný a po penaltě dvakrát Senft. Ale vždy Západočechy zachránil jejich golman. Trenér Šach využil střídání, na plac přišel i Sirotek, který z pravé strany našel Senfta, jemuž se podařilo snížit na 2:3. Domácí přidali, nadechli se k náporu o vyrovnání, Řehákův trestňák dokonce skončil na břevně, do prázdné branky mohl míč poslat i mladý Krůta, ale místo toho hosté už v nastaveném čase pojistili své vítězství.

Ostatní výsledky 22. kola: Aritma Praha – Sušice 1:0 (0:0), Čížová – Motorlet Praha 0:1 (0:1), Rokycany – Český Krumlov 3:2 (2:1), Klatovy –  Roudné 1:2 (0:1), Doubravka –  Jankov 1:0 (1:0), Admira Praha – Mariánské Lázně 3:0 (0:0).

1. Karlovy Vary                          22  16  2  0    4  71:27  52
  2. Čížová                                   22  16  2  0    4  55:18  52
  3. Motorlet                                 22  14  1  4    3  49:16  48
  4. Admira Praha                        22  12  3  3    4  48:22  45
  5. Doubravka                            22  11  2  1    8  42:25  38
  6. Aritma Praha                         22  10  3  2    7  32:32  38
  7. Klatovy                                  22  10  3  0    9  37:30  36

8. MFK Dobříš                         22  10  0  3    9  40:36  33