Dobříš se loučila vítězstvím, Sedlčany uspěly na pražské Aritmě

15.6.2017 | 09:12 | Sport

Předposlední kolo divize A přineslo oběma zástupcům Příbramska v divizi A plné bodové zisky, díky nimž si Dobříš i Sedlčany v tabulce pojistily svá postavení.
Tatran Sedlčany se vydal za soupeřem do Prahy, kde byl soupeřem Aritmy. Souboj sousedů v tabulce sice nabízel vyrovnanou partii, na podzim po remíze 2:2 Sedlčany nezvládly doma penalty. Ale nakonec to byly Sedlčany, které udávaly tón hry a zaslouženě si přivezly tři body. Úvod tomu ale nenasvědčoval. Domácí začali aktivně, ale výsledkem bylo jen nastřelené břevno. Od té doby měly Sedlčany navrch, byly i šance, ale prvního gólu se dočkaly až po přestávce z kopačky Senfta. Ten byl při chuti a už o deset minut později zvyšoval na 2:0. Tlak Tatranu pokračoval, Brotánek nastřelil břevno, ale v 77. minutě přišel gól Kdolského, který by si zasloužil zapsat do análů gólu roku, když střelou z 25 metrů do šibenice vymetl z rohu domácí branky všechny pavouky.
Tří gólů se dočkala v domácím prostředí i Dobříš, která hostila Klatovy. Ta dlužila soupeři z podzimu porážku 1:2, a tak mu ji chtěla vrátit. To se ji dařilo už od úvodu zápasu. Nejdříve si se střelou Maryšky hostující golman poradil, ale po přesné hlavičce Talůžka ve 4. minutě se už Dobříš mohla radovat. V té době asi nikdo nevěřil, že gólově je na dlouhou dobu vyčerpáno. Tlak Dobříše sice pokračoval, ale Talůžek hlavičkoval mimo a neuspěly ani střely Procházky, Maryšky a znovu Talůžka.  Ve druhém poločase se pokračovalo podle stejného scénáře, jen s tím rozdílem, že se Dobříš dalších gólů přeci jen dočkala, i když přišly až v závěru utkání. O oba góly se postaral Dort, který v 75. zvýšil na 2:0 a v 85. minutě uzavřel účet na konečných 3:0. Dobříš tak uhájila současnou sedmou pozici.

Aritma Praha – Tatran Sedlčany 0:3
Branky:
55. a 63. Senft, 77. Kdolský. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: Podobský, Rybka – Kdolský, Brotánek. Poločas: 0:0.

MFK Dobříš – SK Klatovy 3:1.
Branky:
4. Talůžek, 75. a 85. Dort – 60. Kotrba. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 0 – Dolanský,Pavlovič. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 29. kola divize A: Doubravka –  Rokycany 3:1 (2:0), Motorlet Praha – Český Krumlov 3:2 po penaltách (1:1), Čížová –  Admira Praha 1:0 (0:0), Ostrov – Mariánské Lázně 4:2 (2:0), Jankov – Karlovy Vary 3:1 (2:0), Sušice – Roudné 0:2 (0:2).

1. Čížová                            29  23  2  0    4  81:25    73
  2. Motorlet Praha               29  18  3  5    3  74:27    65
  3. Karlovy Vary                  30  19  2  3    6  91:38    64
  4. Admira Praha                29  17  4  3    5  58:23    62

5. Tn Sedlčany                29  13  3  1  12  40:40    46
  6. Klatovy                          29  13  3  1  12  44:46    46

7. MFK Dobříš                29  13  1  3  12  51:50    44
  8. Doubravka                   30  12  2  2  14  48:41    42