Dobříš si poradila s Březovou, Sedlčany sebraly dva body pražské Aritmě

13.11.2017 | 15:49 | Sport

Předposlední kolo podzimní části divize A nabídlo oběma zástupcům Příbramska výhodu domácího prostředí. A přestože stáli proti nim kvalitní soupeři, Dobříš i Sedlčany si s nimi dokázaly poradit.
Na Dobříš přijel nováček z Březové, který však během podzimu dokázal nejednomu soupeři, a to i venku, znepříjemnit život. Ostatně především v prvním poločase se o tom Dobříš mohla přesvědčit. Nakonec si diváci museli na góly počkat až do druhého poločasu. Nemuseli ale čekat dlouho, už v 57. minutě se prosadil Krůta, což mělo přinést klid do týmu. Ovšem zase tak velký klid to nebyl. Březová toužila po vyrovnání a neustále ohrožovala branku Dobříše. Jenže obrana a výkon gólmana byla spolehlivá. V závěru se Březová už dostávala do křeče, v obraně dělala chyby a v 90. minutě se dokonce ve vápně dopustila přestupku, který potrestala Dobříš gólem z penalty. V tabulce si opět polepšila a dokonce za Březovou je zatím jen díky horšímu skóre. Polepšit si tak ještě může v posledním kole u nováčka v Soběslavi.
Další náš zástupce Tatran Sedlčany hostil pražskou Aritmu. Sedlčany byly od začátku aktivnější, zatímco Aritma se soustředila na rychlé brejky. První gól Sedlčan přišel rychle, i když z pokutového kopu. Při pronikání byl ve vápně faulován Haas a Brotánek si s penaltou poradil. Jenže hrozila i Aritma. Ve 20. minutě zlikvidoval Capouch pěknou střelu hostů z trestného kopu, jenže o osm minut později už Capouch na dorážku nedosáhl a Aritma vyrovnala. Sedlčany znovu zvýšily tlak, ale jak Lípa s Kdolským, tak Hass a Dvořák neuspěli. Dobrý fotbal viděli diváci i ve druhém poločase. Útok střídal útok, stranou nezůstávali ani hosté, ale výsledek se nezměnil. V penaltovém rozstřelu byly úspěšnější Sedlčany, které uspěly čtyřikrát, zatímco Aritma jen třikrát.

MFK Dobříš – Olympie Březová 2:0
Branky:
57. Krůta, 90. Šrain. Rozhodčí: Vrchota, ŽK: Krůta – Veselovský, Martinec, Štrunc. Poločas: 0:0.

Tatran Sedlčany – Aritma Praha 21 po penaltách
Branky:
14. Brotánek- 29. Macek. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: Dvořák, Brotánek – Macek, Glasnovič, Plechatý. Poločas: 1:1. Penalty: 4:3.

Ostatní výsledky 14. kola Divize A: Hořovicko – Soběslav 2:1 (0:0), Mariánské Lázně – Český Krumlov 4:0 (2:0), Klatovy – Přeštice 5:0 (4:0), Karlovy Vary – Roudné 6:1 (1:1), Jankov – Doubravka 2:3 po pen. (2:0), SK Rakovník – Petřín Plzeň 3:2 (2:1).

1. Karlovy Vary                               14  10  1  1  2  42:14  33
  2. Rakovník                                    13    7  1  2  3  33:20  25

3. Tn Sedlčany                              14    5  5  0  4  26:22  25
  4. Mariánské Lázně                        14    7  1  1  5  29:25  24
  5. Březová                                      14    7  0  2  5  32:29  23

6. MFK Dobříš                              14    7  1  0  6  26:25  23
  7. Aritma Praha                              14    5  2  3  4  26:18  22
  8. Jankov                                       14    6  0  2  6  20:19  20