Dobříš vedla i vyrovnala, přesto zůstala bez bodu. V Sedlčanech rozhodovaly penalty

26.3.2018 | 12:46 | Sport

Ani 18. kolo fotbalové divize A se neobešlo bez odložených zápasů pro nezpůsobilý terén. Ovšem zástupců Příbramska se to tentokrát netýkalo. Zatímco Dobříš se vydala za Doubravkou, Sedlčany doma hostily nováčka SK Rakovník.
Výhodu domácího prostředí měly Sedlčany, které hostily zatím čtvrtý SK Rakovník. A tak nebylo divu, že hráče Sedlčan v prvních minutách svazovala nervozita. Tak z nich však rychle opadla a už v 6. minutě zásluhou Soldáta šel Tatran do vedení.  Jenže hosté za sedm minut vyrovnali. Potěšitelné bylo, že se Tatran nevzdal a a už ve 20. minutě vrátil Haas Tatranu vedení. Jenže už ve 22. minutě brankář Vančát chyboval a bylo opět vyrovnáno. Oba týmy do přestávky přežily i další pohromy, a tak se do přestávky šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl jasně v režii Sedlčan, gólovky na kopačkách měli Kvěch, Brotánek a v 88. minutě Kdolský, ale všichni branku minuli. A tak se druhý bod rozdával v penaltovém rozstřelu, který vyzněl lépe pro Sedlčany.
Další zástupce Příbramska MFK Dobříš zajížděl na Doubravku. A úvod utkání Dobříši opět vyšel, když se ve 4. minutě po rohu Junka dostal k míči Maryška, který poslal Dobříš do vedení a brzy mohl přidat i druhý gól. Jenže nakonec to byli domácí, kteří ohrožovali branku Dobříše. A ve 20. minutě se dočkali i vyrovnání, když Šedivý střelu Sýse sice ztlumil, ale míč přesto skončil těsně za brankovou čarou. Do přestávky se sice rodily šance na obou stranách, ale stav se nezměnil. Ve druhém poločase se domácí dočkali v 62. minutě vedoucího gólu, ale převaha se naklonila na stranu Dobříše, která se v 73. minutě zásluhou Karase dočkala vyrovnání. Jenže už za čtyři minuty radost z vyrovnání opadla. Na třetí gól Doubravky už Dobříš odpovědět nedokázala.

Tatran Sedlčany – SK Rakovník 3:2 po pen.
Branky: 6. Soldát, 20. Haas – 14. Gašpárek, 26. Schwendt. Rozhodčí: Švagr. ŽK: Kdolský, Němec, Vystyd – Spal, Sklenka, Gašpárek. Poločas: 2:2. Penalty: 53.

SK Doubravka – MFK Dobříš 3:2
Branky:
20. Sýs, 62. Novák, 77. Ungr – 4. Maryška, 73. Karas. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: Künstner, Ungr – Maryška, Procházka, Jechort. Poločas: 1:1.

Ostatní výsledky 18. kola Divize A: Aritma Praha – Karlovy Vary 2:3 po pen. (1:1), Petřín Plzeň – FK Hořovicko odloženo, Přeštice – Mariánské Lázně 2:1 (0:0),  Roudné – Březová 0:1 po pen. (0:0), Český Krumlov – Soběslav 3:2 po pen. (1:1), Klatovy –  Jankov 3:2 po pen. (2:2)

1. Karlovy Vary                         18  12  3  1    2  60:19  43
  2. Mariánské Lázně                  18    8  3  1    6  39:33  31
  3. Březová                                18    9  1  2    6  40:35  31
  4. SK Rakovník                        17    7  2  4    4  36:24  29
  5. Roudné                                18    7  2  4    5  19:25  29
  6. Aritma Praha                        17    6  3  4    4  31:22  28

7. Tn Sedlčany                       17    5  6  0    6  32:32  27
  8. MFK Dobříš                        17    8  1  0    8  31:31  26