Dobříš zdolala Soběslav a divizi udržela. Tři góly nastřílely i Sedlčany

19.6.2018 | 09:52 | Sport

Fotbalová divizní sezona 2017/2018 je už minulostí a oba zástupci Příbramska mohou být spokojeni. Tatran Sedlčany si v domácím prostředí poradil s Olympií Březová, kterou v přímém souboji porazil 3:1 a MFK Dobříš, která nutně potřebovala vyhrát, si doma poradila se Soběslaví.
V Sedlčanech bylo vidět, že se hraje o horní patra tabulky, i když domácí Tatran měl v prvním poločase k vstřelení gólu více příležitostí. Toho se dočkal až po přestávce, když nejdříve Haas poslal svůj tým do vedení a v 72. minutě zvýšil na 2:0 Brotánek. Březová sice za pět minut vstřelila kontaktní gól, ale v 85. minutě Senft už další penaltový rozstřel, mimochodem už dvanáctý, nedovolil a upravil na konečných 3:1.
Souboj o záchranu zahájila Dobříš impozantně. Už v 5. minutě ji poslal do vedení Pokorný a o dalších deset minut později zařídil dvoubrankové vedení Talůžek. Dobříš ale v tlaku neustávala a v 27. minutě Jan Šrain  už cestu za třemi body vydláždil. Právě jeho gól byl totiž vítězný. Po přestávce Dobříš trochu polevila a Soběslav toho patřičně využila, když mezi 55. a 75. minutou vstřelila dva góly a drama bylo na světě. Naštěstí další gól Dobříš už soupeři nedovolila a ziskem posledních tří bodů si vybojoval konečné 10. místo.

MFK Dobříš – Sp. Soběslav 3:2
Branky:
5. Pokorný, 15. Talůžek, 27. Jan Šrain – 55. Vaněk, 75. Uličný. Rozhodčí: Opočenský. Bez ŽK. Poločas: 3:0.

Tatran Sedlčany – Olympie Březová 3:1
Branky:
54. Haas, 72.  Brotánek, 85. Senft – 77. Štěrba. Rozhodčí: Pekař. ŽK: Dvořák, Vystyd – Neudert, Martinec. Poločas: 0:0.

Ostatní výsledky 30. kola divize A: Karlovy Vary – Doubravka 4:1 (3:1), Klatovy – Aritma Praha 2:0 (2:0), SK Rakovník – Přeštice 2:3 (1:2), Jankov – Petřín Plzeň 6:1 (2:1), Mariánské Lázně –  Roudné 2:1 (1:0), Hořovicko – Český Krumlov 1:0 (0:0).

1. Karlovy Vary                    30  20  4  2    4  98:33  70
  2. Aritma Praha                   30  14  4  5    7  55:35  55
  3. Hořovicko                        30  14  2  1  13  54:53  47
  4. Rakovník                         30  12  3  5  10  56:50  47
  5. Mar. Lázně                      30  12  4  3  11  65:55  47

6. Tn Sedlčany                  30    9  9  2  10  54:60  47

7. Březová                          30  13  2  3  12  56:58  46
  8. Soběslav                        30  14  1  2  13  54:51  46