Dobříšské volejbalistky opustily dno tabulky

15.1.2018 | 10:57 | Sport

Poprvé v letošním roce daly o sobě vědět krajské volejbalistky. Svým devátým dvojkolem pokračoval krajský přebor I. třídy, v němž bojují i volejbalistky Dobříše. Ty doma hostily čtvrté Tuchlovice, kterým dlužily dvě porážky z jejich domácího prostředí, i když jeden bod si přeci jen dokázaly odvézt. Tentokrát se jim v domácím prostředí dařilo mnohem lépe. Soupeřka z Tuchlovic dovolila Dobříši jen jeden set a díky plnému šestibodovému zisku se Dobříš mohla posunout opět před Neratovice.
Už v prvním utkání se Dobříš pustila do soupeře s chutí. Přestože byl k vidění vyrovnaný a bojovný volejbal ve všech setech, Dobříš byla přeci jen v koncovkách všech setů důraznější a zaslouženě 3:0 zvítězila. Odveta ovšem pro Dobříš nezačala nejlépe. Dobříš začala na síti často chybovat a první set až příliš snadno prohrála 16:25. Ovšem druhý set a nakonec i třetí už probíhal v moci domácí Dobříše, která utkání otočila na 2:1. Ve čtvrtém setu už byl k vidění znovu vyrovnaný souboj, v němž Dobříš opět předvedla lepší koncovku a utkání zaslouženě 3:1 vyhrála. Právě zisk šesti bodů ji opět posunul ze dna tabulky. Své současné umístění si může upevnit, ne-li ještě vylepšit. Poslední kolo základní části hraje v Neratovicích a při případném dvojnásobném vítězství se může o jedno místo  i posunout. Stačí, aby  druhý Rakovník dvakrát porazil Tuchlovice

17. a 18. kolo: KV Dobříš – VK Tuchlovice 3:0 (21, 17, 22) a 3:1 (-16, 14, 18, 22), Neratovice – Komárov 1:3 a 0:3, Rakovník – Roztoky u Prahy B 3:2, 3:2, Dobříš – Tuchlovice 3:0 a 3:1.

1. Komárov                        18  14    4  46:18  42
2. Rakovník                       18  14    4  46:26  38
3. Roztoky u Prahy            18       9  40:30  32
4. Tuchlovice                     18       9  31:41  21

5. Dobříš                           18    5  13  22:42  17
6. TJ Neratovice                18    3  15  20:48  12