Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Gymnazisté čelí výzvám

01.12.2014 | 08:56 | Ze společnosti

Gymnazisté čelí výzvám

Ve středu 19. 11. se skupina studentů sexty a kvarty Gymnázia Příbram vypravila na slavnostní předání bronzové úrovně projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu do Paláce kultury v Praze. Během slavnostní ceremonie obdrželi diplomy a odznaky z rukou Tima Voase, zástupce britské velvyslankyně, a patrona projektu Dana Přibáně – trabantového cestovatele. Uzavřela se tak práce první z několika skupin, které se na gymnáziu tomuto světově proslulému programu věnují.

Na konci listopadu se studentka oktávy Lucie Leišová zúčastnila výroční konference projektu v sídle britského prince Edwarda na panství Bagshot jižně od Londýna, kde prezentovala svůj úspěšný pokus o přeplavání Gibraltarského průlivu. Její letošní úspěch byl totiž podpořen právě tímto mezinárodním programem.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je prestižní program neformálního vzdělávání pro mládež od 14 do 25 let, který v roce 1956 založil manžel britské královny Alžběty princ Philip, vévoda z Edinburghu. Na Gymnáziu Příbram funguje projekt od roku 2013. Účastníci si stanovují cíle celkem ve čtyřech základních oblastech: dovednosti, sportovní aktivitě, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Konkrétní cíle si každý účastník stanovuje individuálně a při jejich plnění spolupracuje se školiteli a vedoucími. Program je pro každého účastníka především osobní výzvou. Mladí lidé tak nesoutěží mezi sebou, ale jen sami se sebou. Po splnění vybrané úrovně programu (bronzová, stříbrná, zlatá) obdrží certifikát na slavnostním předávání.

Lucie Albrechtová, Gymnázium Příbram, Legionářů

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz