Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

HÁZENÁ: trenéři starších žáků bilancují

27.1.2020 | 16:54 | Sport

HÁZENÁ: trenéři starších žáků bilancují

Starší žáci TJ Spartak Příbram házená se podzimní části soutěže přeboru Středočeského kraje mohou podívat přímo do očí. Přestože se museli popasovat s mnohdy o dva roky staršími soupeři a tudíž i velikostně a herně poněkud vybavenějšími, zhostili se svojí role až na výjimky víc než důstojně.

15.9.19 Příbram x Kutná Hora 14:34

15.9.20 Příbram x Zruč nad Sázavou 9:44

Vstup do sezóny nebyl nijak ideální.Hned v první dvoukole utkání se příbramští střetli s velice těžkými soupeři z Kutné Hory a Zruče nad Sázavou.Proti fyzicky i herně vyspělejším hráčům se domácím nedařilo držtet tempo a zbytečnými chybami lehce ztráceli míč,který se soupeřům dařilo s lehkostí dopravovat do branky domácích.Po konci těchto utkání bylo tedy potřeba si ujasnit,proč jsme na hřišti a jaké učinit opatření,aby se takový výpadek již neopakoval.

21.9.19 Příbram x Úvaly A 5:35

21.9.20 Mělník x Příbram 22:10

Na druhém turnaji ukázali, že i přes nepodařený první zápas s Úvaly A jsou schopni po desetiminutovém odpočinku vzdorovat házenkářům Mělníka. V prvním zápase bohužel jasně potvrdili roli outsidera, jež se naplňovala i ve druhém dějství utkání, ve kterém sice výrazně zlepšili obranu, ale hráči Sokola Úvaly A přesto jasně dominovali. S Mělníkem již byla vyšší odhodlanost v celkovém pojetí a přístupu týmu. V prvním poločasu byli příbramští konkurenceschopní a tempo si udrželi i ve druhé půli, nicméně ke konci byl již patrný úbytek fyzických sil. Individuálně lze vypíchnout výkony Pekárka, Wimmera a Bartoně, nicméně všichni hoši nechali na hřišti vše.

29.9.19 Mladá Boleslav x Příbram 5:18

29.9.20 Úvaly B x Příbram 14:14

Na další turnaj odcestovali příbramští házenkáři za pomoci dvou děvčat. Hráčky Tereza Lubasová a Emma Podušková bojovností i útočným snažením rozhodně nechaly v obou zápasech poctivou práci a tímto zaslouží velký dík. Rozehřívací zápas zvládli kluci a holky s přehledem. Zvýšená bojovnost a týmový výkon jim naštěstí vydržel i do druhého zápasu, kde ve velmi vypjatém duelu remizovali se Sokolem Úvaly B. V tomto utkání předvedli výkon na hranici svých možností, velice kolektivní a fyzicky náročnou hru, jak v obraně tak v útoku dostali soupeře pod tlak a i s přispěním sportovního štěstíčka dotáhli match do v podstatě pro ně „vítězného“ konce i přes finální remízový stav 14:14.

6.10.19 Příbram x Kostelec nad Labem 18:14

6.10.20 Příbram x Kolín 10:21

V následujícím kole na domácí půdě hráči Příbrami přivítali papírově slabší tým z Kostelce a dalšího těžkého soupeře z Kolína.V prvním utkání soupeř domácím nedaroval nic zadarmo a tak chvílema bylo na hřišti drama o výsledek.Do druhého utkání již ale nastoupili hráči s větším odhodláním a poločasový výsledek pouze o dvě branky ve prospěch soupeře napovídal,že to bude další dramatický souboj s favoritem.Bohužel ve druhém poločase fyzické síly rychle opustili naše hráče a po sérii devíti gólů do domácí branky už bylo cílem hlavně nic nevypustit a odejít ze střetnutí se vztyčenou hlavou.To se podařilo a v závěru bylo vidět krásné a vyrovnané utkání.

13.10.19 Bělá p.B. X Příbram 22:12

Oproti předchozímu kolektivnímu pojetí hry byl však jasně patrný kontrast v utkání s TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Chlapci si vybrali slabší celozápasovou chvilku a mnohdy jen díky domácím, mohl náhodný divák soudit, že se na povrchu haly opravdu hraje házená. Výsledek v tomto případě odpovídá předvedené hře, příbramští žáci prohráli 22:12.

19.10.19 Hostivice x Příbram 21:12

Opět posíleni o dívčí trio vycestovali k poslednímu podzimnímu zápasu s Lions Hostivice. Zápas měl vše, co mohou zápasy v házené nabídnout. Naštěstí chlapci zapomněli na nepříliš povedené vystoupení v předchozím hracím kole a ukázali všem přítomným, že házenou hrát rozhodně umí. Týmově prezentovaným duchem se drželi celý zápas na dostřel fyzicky výrazně urostlejším hráčů Hostivice. Nechali v zápase spoustu sil, reagovali na nastalé aktuální situace velice obratně, předvedli perfektní obranu a proto je pro ně výsledek prohry 21:12 možná až příliš krutý.

„Přestože osa týmu starších žáků TJ Spartak Příbram je tvořena věkově odpovídajícími hráči, musíme naopak vypíchnout, že je mohutně a kvalitně doplněna žáky mladšími. Touto optikou je jasně znatelné, že i v této kategorii jsou chlapci schopni podávat velice kvalitní výkony. Velikou oporou z mladší kategorie byla trojice Bartoň,Krejčík a Macháček.V podstatě výrazně naznačili, jak moc je házená kolektivním sportem. Zároveň se přesvědčili skoro o všech nástrahách, které tento sport nabízí. V průběhu celé podzimní části v zápasech všichni hráči ukazovali zlepšující se fyzický i duševní rozvoj. Rozhodně nezbývá než se těšit na jarní část sezóny, přijít kluky podpořit a podívat se na pěknou házenou.“ Shrnuli podzimní sezónu trenéři Příbrami Roubal a Bartoň

Hráči Příbrami obsadili v celkovém pořadí podzimní části středočeského kraje 9. místo z 11, se ziskem 5 bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Celkové skóre branek bylo 122:232

Sestava hráčů v podzimní části: Wimmer, Pekárek, Mašek, Šíp, Říha, Semorád, Macháček, Bartoň, Krejčík, Hefjuk, Bartoš, Cvrk, Lubasová, Podušková a Božková

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz