Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

HÁZENÁ: trenéři starších žáků bilancují

27.1.2020 | 16:54 | Sport

HÁZENÁ: trenéři starších žáků bilancují

Starší žáci TJ Spartak Příbram házená se podzimní části soutěže přeboru Středočeského kraje mohou podívat přímo do očí. Přestože se museli popasovat s mnohdy o dva roky staršími soupeři a tudíž i velikostně a herně poněkud vybavenějšími, zhostili se svojí role až na výjimky víc než důstojně.

15.9.19 Příbram x Kutná Hora 14:34

15.9.20 Příbram x Zruč nad Sázavou 9:44

Vstup do sezóny nebyl nijak ideální.Hned v první dvoukole utkání se příbramští střetli s velice těžkými soupeři z Kutné Hory a Zruče nad Sázavou.Proti fyzicky i herně vyspělejším hráčům se domácím nedařilo držtet tempo a zbytečnými chybami lehce ztráceli míč,který se soupeřům dařilo s lehkostí dopravovat do branky domácích.Po konci těchto utkání bylo tedy potřeba si ujasnit,proč jsme na hřišti a jaké učinit opatření,aby se takový výpadek již neopakoval.

21.9.19 Příbram x Úvaly A 5:35

21.9.20 Mělník x Příbram 22:10

Na druhém turnaji ukázali, že i přes nepodařený první zápas s Úvaly A jsou schopni po desetiminutovém odpočinku vzdorovat házenkářům Mělníka. V prvním zápase bohužel jasně potvrdili roli outsidera, jež se naplňovala i ve druhém dějství utkání, ve kterém sice výrazně zlepšili obranu, ale hráči Sokola Úvaly A přesto jasně dominovali. S Mělníkem již byla vyšší odhodlanost v celkovém pojetí a přístupu týmu. V prvním poločasu byli příbramští konkurenceschopní a tempo si udrželi i ve druhé půli, nicméně ke konci byl již patrný úbytek fyzických sil. Individuálně lze vypíchnout výkony Pekárka, Wimmera a Bartoně, nicméně všichni hoši nechali na hřišti vše.

29.9.19 Mladá Boleslav x Příbram 5:18

29.9.20 Úvaly B x Příbram 14:14

Na další turnaj odcestovali příbramští házenkáři za pomoci dvou děvčat. Hráčky Tereza Lubasová a Emma Podušková bojovností i útočným snažením rozhodně nechaly v obou zápasech poctivou práci a tímto zaslouží velký dík. Rozehřívací zápas zvládli kluci a holky s přehledem. Zvýšená bojovnost a týmový výkon jim naštěstí vydržel i do druhého zápasu, kde ve velmi vypjatém duelu remizovali se Sokolem Úvaly B. V tomto utkání předvedli výkon na hranici svých možností, velice kolektivní a fyzicky náročnou hru, jak v obraně tak v útoku dostali soupeře pod tlak a i s přispěním sportovního štěstíčka dotáhli match do v podstatě pro ně „vítězného“ konce i přes finální remízový stav 14:14.

6.10.19 Příbram x Kostelec nad Labem 18:14

6.10.20 Příbram x Kolín 10:21

V následujícím kole na domácí půdě hráči Příbrami přivítali papírově slabší tým z Kostelce a dalšího těžkého soupeře z Kolína.V prvním utkání soupeř domácím nedaroval nic zadarmo a tak chvílema bylo na hřišti drama o výsledek.Do druhého utkání již ale nastoupili hráči s větším odhodláním a poločasový výsledek pouze o dvě branky ve prospěch soupeře napovídal,že to bude další dramatický souboj s favoritem.Bohužel ve druhém poločase fyzické síly rychle opustili naše hráče a po sérii devíti gólů do domácí branky už bylo cílem hlavně nic nevypustit a odejít ze střetnutí se vztyčenou hlavou.To se podařilo a v závěru bylo vidět krásné a vyrovnané utkání.

13.10.19 Bělá p.B. X Příbram 22:12

Oproti předchozímu kolektivnímu pojetí hry byl však jasně patrný kontrast v utkání s TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Chlapci si vybrali slabší celozápasovou chvilku a mnohdy jen díky domácím, mohl náhodný divák soudit, že se na povrchu haly opravdu hraje házená. Výsledek v tomto případě odpovídá předvedené hře, příbramští žáci prohráli 22:12.

19.10.19 Hostivice x Příbram 21:12

Opět posíleni o dívčí trio vycestovali k poslednímu podzimnímu zápasu s Lions Hostivice. Zápas měl vše, co mohou zápasy v házené nabídnout. Naštěstí chlapci zapomněli na nepříliš povedené vystoupení v předchozím hracím kole a ukázali všem přítomným, že házenou hrát rozhodně umí. Týmově prezentovaným duchem se drželi celý zápas na dostřel fyzicky výrazně urostlejším hráčů Hostivice. Nechali v zápase spoustu sil, reagovali na nastalé aktuální situace velice obratně, předvedli perfektní obranu a proto je pro ně výsledek prohry 21:12 možná až příliš krutý.

„Přestože osa týmu starších žáků TJ Spartak Příbram je tvořena věkově odpovídajícími hráči, musíme naopak vypíchnout, že je mohutně a kvalitně doplněna žáky mladšími. Touto optikou je jasně znatelné, že i v této kategorii jsou chlapci schopni podávat velice kvalitní výkony. Velikou oporou z mladší kategorie byla trojice Bartoň,Krejčík a Macháček.V podstatě výrazně naznačili, jak moc je házená kolektivním sportem. Zároveň se přesvědčili skoro o všech nástrahách, které tento sport nabízí. V průběhu celé podzimní části v zápasech všichni hráči ukazovali zlepšující se fyzický i duševní rozvoj. Rozhodně nezbývá než se těšit na jarní část sezóny, přijít kluky podpořit a podívat se na pěknou házenou.“ Shrnuli podzimní sezónu trenéři Příbrami Roubal a Bartoň

Hráči Příbrami obsadili v celkovém pořadí podzimní části středočeského kraje 9. místo z 11, se ziskem 5 bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Celkové skóre branek bylo 122:232

Sestava hráčů v podzimní části: Wimmer, Pekárek, Mašek, Šíp, Říha, Semorád, Macháček, Bartoň, Krejčík, Hefjuk, Bartoš, Cvrk, Lubasová, Podušková a Božková

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz