Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Hledá se muž v čepici s kyticí červených růží

22.11.2016 | 15:12 | Krimi

Hledá se muž v čepici s kyticí červených růží

Kvůli zabíjačce přišel o úspory

O celoživotní úspory přišel 89letý muž z Příbrami. V pátek 18. listopadu potkal před jedenáctou hodinou dopolední v Jiráskových sadech muže, který se k němu hlásil a tvářil se jako jeho známý. Tvrdil, že mu od jeho dcery nese maso ze zabíjačky. Poté mu tašku hnědé či černé barvy, ve které měl maso, pomohl donést do jeho bydliště. Zde ho požádal o rozměnění dvoutisícové bankovky, přitom pozoroval, kde má poškozený uloženou finanční hotovost. Následně ho poprosil o hrnec, kam by mohl zabíjačku přendat. Pak využil chvilkovou nepozornost ke krádeži peněz v řádu několika desítek tisíc korun, vymluvil se na špatné parkování a odešel.

Věc nyní šetří policisté jako trestný čin krádeže, pachateli za to hrozí jeden rok až pět let odnětí svobody. Dle uvedeného popisu byl asi 175 cm vysoký, štíhlé postavy, kaštanové vlasy. Oblečen byl do tmavého kabátu a na hlavě měl čepici s kšiltem. Podvodník držel v ruce kytici červených růží, což by mohl být markantní prvek pro svědky, kteří si ho všimli. Jejich svědectví by policii pomohlo při pátrání po pachateli této události. Přihlásit se mohou na obvodním oddělení, zavolat na linku 158 nebo na telefon 974 879 760.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

tisková mluvčí P ČR Příbram

Vložil: rs

Reklama

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz