Je to v hlavách, říká nový trenér 1. FK Příbram

02.10.2014 | 10:13 | Rozhovory

Je to v hlavách, říká nový trenér 1. FK Příbram

Pane Tobiáši, máte za sebou úspěšný start ve funkci trenéru ligového mužstva, jak byste zhodnotil utkání v Jihlavě a v Českých Budějovicích?

Jak jinak než kladně. Obě utkání měla hodně společného. Velkou vůli hráčů utkání zvládnout, vynikající práci defenzívy a velké nasazení všech hráčů. Ve druhém utkání jsme přidali i docela slušnou dávku fotbalového uměn. Dát venku v lize 3 góly a žádný nedostat, to se jen tak nepodaří.

Čím to je, že mužstvo nezvítězí v sedmi zápasech a pak najednou vyhraje dvakrát venku?

Všechno je to o hlavách. Když nevěříte, že něco dokážete, nedokážete to nikdy. Snažili jsme se hráče přesvědčit, že předvedené výkony neodpovídali jejich kvalitě. Ale k dosažení výsledku v lize je potřeba přidat něco navíc, každý hráč a to se povedlo.

Do sestavy jste zařadil z juniorského týmu Martina Krameše, který předvádí kvalitní výkony, jak jste s ním spokojený a budete dávat šanci dalším mladým fotbalistům?

Věděl jsem, že problém u obdržených gólů a bylo jich dost, byl hlavně v neuvěřitelně odkrytém prostoru před a uvnitř pokutového území. Krameš vyplnil mezeru mezi zálohou a obranou. Viděl jsem všechny zápasy juniorky a věděl jsem, jaký je to typ. Ale čeká ho ještě hodně práce, nesmí se uspokojit dvěma dobrými výkony. To by byla velká chyba! Mladí hráči mají obrovskou výhodu, věk, neopotřebovanost, kondici, perspektivu, ale musí se naučit hodně pracovat. Mladý hráč musí trénovat 2x víc, než zkušený ligový borec. Jedině pak můžou dostat šanci a hlavně, být platnými pro tým.

V Českých Budějovicích jste působil hodně let, bylo vítězství pro vás o to cennější?

Samozřejmě, nejen proto, že jsem tam dlouho působil, ale hlavně proto, jaký přístup k utkání soupeř zvolil. Hesla typu:" den zúčtování, pomstíme se, nebereme nic než výhru", svědčí o malé pokoře a velké nezkušenosti. Fotbal se naštěstí nehraje ústy, ale nohama a srdcem.

Jak funguje spolupráce s asistenty Danielem Huňou, Kamilem Tobiášem a trenérem brankářů Pavlem Průšou?

Vybral jsem si 3 nové asistenty proto, že jsem potřeboval vytvořit silný, pracovní tým s velkou odborností. Kamil Tobiáš studuje profi licenci, absolvoval v posledních 2 letech několik stáží v zahraničí, Dan Huňa byl můj kolega u ligového dorostu, takže jsem věděl dobře, koho si beru k týmu a Pavel Průša, jako trenér golmanů, pracoval mnoho let v Plzni. Přesně takové lidi jsem potřeboval a troufám si říct, že je potřeboval i celý tým.

Těšíte se na první utkání před domácím publikem v sobotu s Hradcem Králové?

Těším. Jsem ve věku, kdy si můžu dovolit říct, že si fotbal užívám. Užíval jsem si ho v Akademii a chtěl bych si ho užít i na ligové lavičce. Vím, že nás čeká těžký zápas, ale na druhou stranu si musíme uvědomit, že těmi dvěma předešlými zápasy jsme se "vrátili" do ligy. Teď začínáme znovu a uděláme maximum proto, aby se nám to podařilo. Jak to dopadne, to se uvidí v sobotu kolem 19.00.

Vedení klubu připravilo pro fanoušky akci, že vstupné je jen 50 korun, jakou očekáváte návštěvu?

Přál bych si co největší počet diváků. Vyhráli jsme 2 utkání po sobě venku. Neznám lepší pozvánku na domácí zápas, i když znovu zdůrazňuji, že bude možná nejtěžší. O to víc budeme potřebovat pomoc od našich věrných diváků. Příbram není velké město, musíme si 1. ligy hodně vážit a musíme držet pohromadě!
 

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2020 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz