Ještě jste nevyzkoušeli golf? Na Líšnici Vás zbaví mýtů o něm

13.4.2017 | 14:36 | Sport

Ještě jste nevyzkoušeli golf? Na Líšnici Vás zbaví mýtů o něm

Kousek od Strakonické silnice, kousek od Mníšku pod Brdy směrem ku Praze, přesně tam najdete golfový klub Líšnice. Možná jste o něm již slyšeli – nebylo by divu – je tam již 89 let. Přesto jste tam dosud nejspíše nebyli. Navzdory tomu, že golf patří mezi sporty, které si lidé nejvíc přejí vyzkoušet. Ale nevyzkouší…

 

Také si myslíte, že golf není pro vás? Pak čtěte dál a možná zjistíte, že to je právě naopak. Na následujících řádcích vás zbavíme mýtů o něm, kterých po světě putuje více než dost.

 

Golf je drahý!

Golf mnohdy bývá prezentován jako drahý sport, nicméně je to jako s každým jiným sportem. Kolik utratíte je jen na vás. Základem vybavení je sada holí. Vybavení v běžné kvalitě není dražší než průměrné kolo. Sadu holí včetně bagu pořídíte v běžné kvalitě od 4-9 tisíc korun. Pro prvních pár let to určitě stačí. Není vůbec třeba kupovat každou chvíli nové, ikdyž vás reklamy budou svádět… Mnoha lidem stačí i sada s polovičním počtem holí, zvláště dětem či seniorům. Časem si koupíte golfové boty, aby vám to na trávě neklouzalo, a to je vše. Žádné další větší investice do vybavení nejsou nutné.

 

Pro úplný začátek, kterým je návštěva dne otevřených dveří nebo golfového kurzu pro začátečníky, ale nepotřebujete vůbec nic. Jen dobrou náladu. Hole vám na Líšnici půjčí.

 

Golf zabere moc času!

Zahrát si 9 jamek trvá obvykle necelé 2 hodiny. Najdete při tom cca 4 kilometry. 18 jamek zabere adekvátně déle. Pokud si jdete jen zatrénovat na cvičnou louku (driving), stačí na to obvykle hodina. Opět tedy, kolik času golfu dáte, je jen na vás. Je ale dost možné, že ikdyž strávíte na golfu tolik času, kolik půjde, bude vám to stejně nakonec připadat málo…zvlášť když ho strávíte s rodinou nebo přáteli. A jestli ten čas stráví děti na golfu místo u počítače, jedině dobře…

Golf je těžký!

Častou obavou zájemců o golf je to, že je moc obtížný. Ano, není úplně jednoduchý. Zatímco do míče dokáže nějak kopnout každý, začátečníkovi se mnohdy stane, že golfový míček netrefí vůbec… Ale o to větší radost pak nastane, když se podaří naopak dokonalý úder. Pokud jste někdy sportovali, zejména hráli míčové hry, naučíte se golf rychleji. Ale i sportem nepolíbení se ho dokáží naučit tak, aby si hru brzy užili. Je třeba to vyzkoušet a hlavně vytrvat. Na Líšnici jsou trenéři všech věkových kategorií, kteří mají pochopení pro individuální schopnosti.

 

Sport na celý život!

Golf má jednu hlavní výhodu. Když už se ho naučíte, na rozdíl od většiny sportů, pak můžete golf hrát celý život. Umíte si představit, pokud byste vůbec dali dohromady potřebný počet lidí, že budete chodit hrát basketbal, fotbal či hokej ještě v pokročilejší dospělosti či dokonce v seniorském věku? V tomto je golf podobný třeba tenisu, badmintonu a dalším sportům, které lze rovněž hrát prakticky celý život… Na rozdíl ovšem od těchto sportů si golf můžete stejně dobře zahrát s hráči, kteří mají naprosto jinou herní úroveň.

 

A navíc, v jakémkoliv věku se dokážete alespoň tu a tam vžít do pocitů nejlepších hráčů světa. Tomáš Glatz, dlouholetý obyvatel Dobřichovic, to vyjádřil krásně… „To je přece úžasné, když i já v 71 letech, umím zahrát jamku stejně dobře jako "mistr světa". Jasně, on ji tak zahraje častěji než já, ale i tak…

V kterém jiném sportu to je? Dokážeš "občas" zaběhnout stovku pod 10 s?“

Golf – sport pro děti?

Zapojení dětí do golfu bude jeden z nejlepších dárků, jaké jim v životě můžete dát. Na novou počítačovou hru, telefon nebo značkovou mikinu si za čas (a možná už krátký) ani nevzpomenou… Zato vliv, který na ně bude golf mít, bude patrný celý život. Ať už jde o přátele, které zde získají (ikdyž mají stovky přátel na Facebooku, možná se hodí pár dalších – skutečných), či vlastnosti, které jim pomohou v dalším životě. Golf navíc může hrát dítě každé sportovní kondice… Nevadí ani, jestli doteď mělo rádo hlavně hamburgery a sport mu nic neříkal. Dokonce, řada špičkových golfistů má daleko do atletické postavy (podobně jako třeba baseballisté)… A finanční náročnost? Děti mají golf levnější než většinu jiných sportů… Nejmenší platí ročně 3000 Kč a mohou hrát tak často, jak chtějí. Mohou děti neomezeně chodit hrát třeba tenis za necelé 3 tisíce ročně? Porovnejte si sami kolik stojí jiné zábavy a zda je golf opravdu tak drahý…

 

Golf – čas být spolu

Když jsou děti malé, dělají s vámi rády prakticky cokoliv. Ale v pubertě už s vámi na výlety tak ochotně nepojedou a nevyhnutelně se tak omezí čas, který spolu trávíte. Golf je další příležitost, kdy můžete být jako rodina spolu. Rodiče, prarodiče a děti.

 

V letošním roce golfový klub Líšnice připravil několik termínů dní otevřených dveří. První je již 29. dubna a další následují. Na dni otevřených dveří vás trenéři během dopoledne seznámí se základy hry… Přihlaste se na emailu info@gkl.cz nebo telefonu 603 383 238. Kompletní info na www.gkl.cz.

 

Vložil: jb

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2018 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz