Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Juraj Molnár: TOP09 se chytá stébel, sama nic pro město neudělala

05.5.2014 | 02:37 | Z radnic

Juraj Molnár: TOP09 se chytá stébel, sama nic pro město neudělala

Rozhovor s radním Jurajem Molnárem na aktuální témata. Úterní jednání zastupitelstva bude zřejmě opět časově náročné a u několika bodů lze očekávat větší diskuzi zastupitelů. K některým bodům již vznikla také diskuze na internetu. V rozhovoru radní Molnár odpovídá na čtyři otázky k nejčastějším tématům aktuálního dění.

Zastupitelstvo bude na svém nejbližším jednání řešit žádosti nájemníků o převod bytů do osobního vlastnictví. Jak se k tomuto bodu stavíte?

Od začátku, kdy se toto téma otevřelo k diskuzi jsem byl toho názoru, že v současné době by se byty v historických částech města prodávat neměly. Na druhou stranu, žádost občanů je na stole a s konečnou platností se k ní vyjádří právě zastupitelstvo. Mrzí mne jen některé reakce na internetu, které např. celou ČSSD hned osočují z rozprodávání městského majetku.

Asi nejdůležitějším bodem jednání bude schválení rozdělení dotací do jednotlivých oblastí, kde lze očekávat diskuzi hlavně v kategorii sportu.

Určitě to bude velmi živý bod jednání, diskuze je samozřejmě legitimní. Jsem přesvědčen, že jednotlivé komise svědomitě navrhly rozdělení prostředků a také v radě města jsme jednotlivé projekty probírali velmi důkladně a myslím, že návrh je spravedlivý. Komisím chci za jejich práci poděkovat.

Říkáte, že návrh je spravedlivý. Objevují se námitky, že město je příliš štědré a že by se mělo více šetřit. Hospodaření města je cílem kritiky opozičních zastupitelů dlouhodobě.

Hospodaření města je sice cílem kritiky, zejména ze strany TOP09, ale nevidím důvody proč by tomu tak mělo být. Hospodaření je dlouhodobě dle všech ukazatelů velmi dobré, rozpočty vyrovnané. Volby se blíží a pánové z TOP09 se chytají každého stébla, aby zakryli fakt, že za 4 roky pro město nic dobrého neudělali, s ničím konstruktivním nepřišli a teď cítí, že jim to voliči spočítají.

Postupně se sestavují kandidátní listiny jednotlivých stran do podzimních voleb. Svoji roli lídra za hnutí ANO již oznámil pan Jindřich Vařeka ml. Jak vnímáte jeho kandidaturu?

Pan Vařeka junior dlouhodobě odmítal vstup do politiky. Dnes říká, že impulsem mu jsou jeho neúspěchy ve výběrových řízeních na provozování baru No.1 a na prodej budovy I. polikliniky. Takže co k tomu dodat - zřejmě se necítí spokojen jako podnikatel a jde dělat byznys do politiky. Zatím to vypadá, že politická témata pak Vařeka nemá, jen plive na vše dobré, chce lidem utahovat opasky, snižovat stavy úředníků, zvyšovat nájemné, chovat se asociálně a populisticky. To odmítám.

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz