Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Kamarád může najít svého kamaráda v Dobrovolnickém centru Adra

19.3.2016 | 09:12 | Z radnic

Kamarád může najít svého kamaráda v Dobrovolnickém centru Adra

Velké příležitosti, jak pomoci ostatním, přicházejí zřídka, ale ty malé nás obklopují každý den. Jedna taková příležitost se v Příbrami objevila 11. března 2016 v podobě otevření Dobrovolnického centra Adra v ulici Čs. Armády. Koordinátoři humanitární organizace Adra, spolu s plnou místností studentů příbramského Gymnázia pod Svatou Horou, nabídli svoji pomocnou ruku těm, co to potřebují.

 

O dobrovolnictví se mluví, píše, ale co skutečně představuje? "Narodila jsem se do skvělé rodiny. Proto bych ráda pomohla dětem, které takovou kliku neměly, a tím jim předala alespoň trošku toho štěstí," odpověděla při slavnostním otevření centra studentka příbramského gymnázia na otázku, proč se přihlásila jako dobrovolník, který ve svém volném čase a zadarmo pomáhá ostatním.

Výše uvedené vyjádření studentky hovoří za vše. Ne každé dítě má to štěstí, že se narodí do rodiny, kde vše funguje tak jak má. Právě pro takové děti zahájila Adra, ve spolupráci s Oddělením sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Příbram, program pod názvem Kamarád hledá kamaráda. Jeho cílem je navázání přátelského vztahu mezi dobrovolníkem a dítětem. „Hlavním úkolem dobrovolníků bude pod vedením odborníků zpříjemnit a smysluplně naplnit volný čas dětí. Budou si s nimi povídat, předčítat knihy, pomáhat jim s učením do školy, nebo je doprovázet na procházky,“ přiblížila činnost Marcela Puškárová, koordinátorka projektu Kamarád hledá kamaráda.

Důvodů, proč se lidé stávají dobrovolníky, je velké množství. V každém případě je ale důležité, aby jejich činnost probíhala pod záštitou organizace, která dobrovolníkům poskytne potřebné zázemí. A to Adra splňuje,“ uvedla k otevření Dobrovolnického centra místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že pomáhající si za to, že dávají část svého času, energie a schopností ve prospěch potřebných, zaslouží velké poděkování. „Především si vážím dobrovolníků z řad studentů, kterým není osud dětí lhostejný,“ dodala místostarostka.

Dobrovolnictví je známkou zdravé občanské společnosti. Držme tedy příbramskému Dobrovolnickému centru Adra pěsti, aby se mu dařilo propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují.

 

Dobrovolnická centra ADRA

Cílem práce dobrovolnických center je poskytnout smysluplnou činnost občanům všech věkových kategorií a zároveň vyhledávat ty, kteří pomoc potřebují. Dobrovolnická centra chtějí nejenom pomáhat, ale i motivovat lidi k tomu, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí jejich života. V roce 2015 spolupracovalo 11 dobrovolnických center ADRA v České republice se 149 sociálními, zdravotnickými a dalšími zařízeními a koordinovalo činnost 1 832 pravidelných dobrovolníků. Ti věnovali druhým již 68 200 hodin svého volného času a celkem uskutečnili 35 160 návštěv.

 

Dobrovolnické centrum v Příbrami sídlí v ulici Čs. Armády č. 5.

Foto:

01.jpg: Program pod názvem Kamarád hledá kamaráda zahájila Adra ve spolupráci s Oddělením sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Příbram. Slavnostního zahájení se zúčastnila i místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková.

02.jpg: Koordinátoři humanitární organizace Adra spolu s plnou místností studentů příbramského Gymnázia pod Svatou Horou nabídli svoji pomocnou ruku těm, co to potřebují.

03.jpg: Marcela Puškárová, koordinátorka projektu Kamarád hledá kamaráda.

 

Autor foto: Město Příbram, Pavlína Svobodová

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz