Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Křest knihy "Příbram v proměnách času" proběhne v Obchodním centru Skalka

16.5.2016 | 23:14 | Z radnic

Křest knihy

Příbram letos slaví kulaté jubileum a jednou z mnoha připomínek výročí je i vydání nové knihy, která mapuje proměny města v posledních desetiletích. Výjimečné dílo plné fotografií pod názvem „Příbram v proměnách času“ vytvořil příbramský pedagog a spisovatel Josef Fryš. Představení knihy a autogramiáda autora proběhne v příbramském Obchodním centru Skalka v úterý 17. května v 16 hodin. Hostem této významné události bude také starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.

Publikace "Příbram v proměnách času" vypráví prostřednictvím 750 současných i historických fotografií příběh města, které se v dobách nepříliš vzdálených změnilo na mnoha místech k nepoznání. Historická zástavba téměř zmizela, mnohé známé stavby už na svých místech nestojí. S nimi se ztratily i stopy po mnoha slavných příbramských rodácích či osobnostech, které se do historie města také výrazně zapsaly a které kniha připomíná.

„Jsem velmi potěšen, že je kniha na světě a Příbram si ji po tolika letech jistě zaslouží. Doufám, že bude příjemnou vzpomínkou pro každého,“ vysvětluje autor knihy, dlouholetý pedagog Josef Fryš. Představení dlouho očekávané knihy uvede sám autor společně se starostou města Jindřichem Vařekou v prostoru u kavárny obchodního centra v 1. patře. Společně s nimi si projdeme město v mnoha časových rovinách a nostalgicky si připomeneme jeho někdejší hornickou atmosféru.

Historické snímky sbíral autor Josef Fryš nejen po archivech a muzeích, ale hledal také u soukromých sběratelů. Podařilo se mu sesbírat reprezentativní kolekci snímků, z nichž většina bude pro veřejnost neznámá.

Součástí odpoledního programu bude také promítání vybraných fotografií Příbrami. Návštěvníci si navíc budou moci pohovořit s autorem a hosty. Nebude chybět autogramiáda a veřejnost se může těšit na první výtisky dostupné k prodeji v knihkupectví Kanzelsberger v OC Skalka.

Spisovatel Josef Fryš již vydal několik publikací o příbramském regionu. Zatím poslední dílo Příbram v proměnách času se rodilo téměř dva roky. Knihu Příbram v proměnách času vydává nakladatelství Starý most. Formát knihy - 220 x 300 mm, pevná vazba V8, 216 stran, plnobarevné provedení.

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz