Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Řidiči jsou stále nepoučitelní - jezdí pod vlivem alkoholu

23.6.2014 | 09:47 | Krimi - Víkendová bilance: 21 řidičů pod vlivem Velké množství řidičů, kteří neváhali usednout za volant pod vlivem alkoholu či drog, zastavili o víkendu příbramští policisté. Načapali celkem jednadvacet motoristů, z toho u čtyř byl pozitivní test na marihuanu, amfetamin nebo pervitin. Ve většině případů dotyční jeli z hudební produkce, které se konaly u Věšína a u Dubna. Motoristé byli ve věku mezi 20 a 54 roky, dokonce pod vlivem řídily i dvě ženy. "Nejvyšší naměřenou hodnotu měl 31letý muž, kterého v neděli ráno zastavila hlídka u Věšína, v dechu mu přístroj vykázal 0,89 promile," konkretizovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Dopravní nehody jen s lehkým zraněním Dne 20. června kolem třetí hodiny ranní se odehrála havárie v katastru obce Nová Ves pod Pleší. Devětatřicetiletý řidič se chtěl v zatáčce vyhnout lesní zvěři, začal prudce brzdit a strhl řízení. Na mokrém povrchu vozovky dostal následně smyk a automobil skončil ve stráni na levém boku. Muž byl převezen do příbramské nemocnice s lehkým zraněním. Vzniklá škoda je ve výši 80 tisíc korun. V katastru obce Větrov havaroval v sobotu 21. června odpoledne 40letý motorkář. V lesním úseku při projíždění zatáčky najel na olejovou skvrnu, dostal smyk a poté narazil do břehu silničního příkopu. Muž utrpěl lehké zranění, hmotná škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.  

Policie na Sedlčansku našla dvě mrtvoly

11.6.2014 | 09:50 | Krimi - Dvojici bezvládných těl našli policisté v úterý poblíž rozhledny Drahoušek u obce Osečany na Sedlčansku. Po obou lidech Policie ČR pátrala v souvislosti s podezřením z krádeže větší finanční částky. Podle středočeské policie byli padesátiletý muž a o čtyři roky mladší žena důvodně podezřelí z krádeže většího obnosu peněz na Jindřichohradecku. Do pátrací akce byl nasazený i vrtulník s termovizní. „Policisté nejdříve našli automobil, ve kterém se obě osoby pohybovaly. Při bližším ohledání okolí pak byly v lese objeveny jejich těla. Kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu a sebevraždu,“ řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Podle kriminalistů byla u obou těl zjištěna střelná poranění v oblasti hlavy. Byla nařízena soudní pitva, která má mimo jiné určit také to, kdo z dvojice zabíjel.

Držitelé zbrojních průkazů nebudou moci využít některých služeb policie

6.6.2014 | 11:50 | Krimi - Důvodem krátkodobého omezení služeb odboru zbraní a střeliva na příbramském policejním oddělení je nasazení nového informačního systému do provozu. Konkrétně se jedná o centrální registr zbraní, který bude uvedený do provozu ve dnech od 23. do 30. června. Během této doby bude na Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v Příbrami omezeno poskytování některých služeb, zejména zaregistrování zbraně. „Průkaz zbraně nebude možné vydat na počkání, ale až po opětovném spuštění systému, o čemž bude držitel vyrozuměn,“ vysvětluje příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. Další služby, které oddělení poskytuje, nebudou s přechodem na nový systém dotčeny. S případnými dotazy se veřejnost může na policisty obrátit telefonicky na linkách 974 879 471 (472, 473, 300).  

Nehod letos na Příbramsku přibylo

3.6.2014 | 07:57 | Krimi - Během prvních pěti měsíců letošního roku se stalo na příbramských silnicích celkem 456 nehod. To je o 37 více než za stejné období loňského roku. Během nich zemřeli čtyři lidé, osmnáct jich bylo těžce zraněno a o osmdesát devět lehce. V květnu řešili příbramští policisté celkem 116 nehod. To je od jednadvacet případů víc než loni. Naštěstí při nich letos nikdo nezemřel. „Jejich nejčastější příčinou v tomto měsíci byl nesprávný způsob jízdy a následně přílišná rychlost, ta sehrála roli u 21 karambolů. Nedání přednosti v jízdě bylo důvodem 32 nehod. U tří havárií byli řidiči pod vlivem alkoholu,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. Přibývá také nehod se zvěří, policisté minulý měsíc evidovali celkem 22 střetů s vozidly. Na automobilech vzniklá škoda přesáhla pěti milionů korun a na pokutách policisté vybrali 65 100 korun.

Narkoman oloupil narkomana

23.5.2014 | 09:11 | Krimi - Dvaadvacetiletý muž ze Sedlčanska, který prodával marihuanu, spáchal loupež na svém zákazníkovi, za použití násilí mu vzal pervitin. Napadený dvacetiletý mladík kupoval od obviněného drogu několikrát týdně během několika měsíců, většinou podle toho, kdy měl peníze. Dne 21. února si přišel poškozený pro svou dávku konopí. Prodávající se ho ale zeptal, zda má u sebe pervitin, a ať mu ho dá. To však mladík učinit nechtěl, a proto ho násilník napadl pěstmi. V důsledku toho spadl poškozený na schody, obviněný mu ještě dupl na hlavu a pervitinu mu následně vzal. Několik dnů poté mu před jedním obchodem vyhrožoval, že pokud nestáhne trestní oznámení na jeho osobu, tak ho podřízne. Příbramští kriminalisté dotyčnému tento týden sdělili obvinění ze tří trestných činů - loupež, vydírání a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, nyní mu hrozí dva až deset let za mřížemi. Z prodeje marihuany byla také obviněna i jeho o dva roky mladší přítelkyně, té hrozí v případě odsouzení jeden rok až pět let odnětí svobody. S trestnými činy v souvislosti s drogami se policisté setkávají velmi často, nyní se jim podařilo tři výrobce pervitinu. "Kriminalisté zahájili 22. května trestní stíhání tří osob pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Osmatřicetiletý muž v roce 2012 vymyslel jak lehce přijít k penězům, naplánoval a zorganizoval výrobu pervitinu," popsala případ tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.  Kromě chemikálií a předmětů sloužících k výrobě metamfetaminu sehnal i kumpána, 35letého muže, který mu pomáhal drogu prodávat a shánět potřebné léky k další výrobě drogy. Pervitin „vařili“ v Příbrami a jedné chatě na Písecku. Poslední obviněný, 45letý muž, jim zapůjčil k tomuto účelu svůj byt. Akční radius pachatelů byl opravdu široký. Prodej drogy probíhal až do současné doby v Příbrami, na Dobříši, v Sedlčanech, v Berouně, Hořovicích, Hostomicích a blízkém okolí těchto měst. Trestní zákoník stanovuje za výše uvedený přečin jeden rok až pět let pobytu za zamřížovanými okny.

Skladník ze Sedlčanska upravoval faktury, hrozí mu pět let ve vězení

14.5.2014 | 13:08 | Krimi - Pětadvacetiletý muž ze Sedlčanska si vyslechl tento týden obvinění z přečinu zpronevěry. Od roku 2011 do roku 2013 okradl svého zaměstnavatele, kde pracoval jako řidič a skladník, o 217 tisíc korun. Dotyčný byl oprávněný k výběrům hotovostních plateb od obchodních partnerů a své pravomoci zneužil, minimálně pětaosmdesátkrát. V některých případech upravoval faktury, následně si pak rozdíl mezi vybranou a odevzdanou tržbou nechával pro vlastní potřebu. Nebo si ponechal všechny peníze, které od odběratele vybral, a fakturu ve firmě již neodevzdal. Obviněnému muži nyní hrozí jeden až pět let pobytu za mřížemi.

Alkohol byl příčinou nehody koloběžkáře

12.5.2014 | 09:40 | Krimi - Kuriozní dopravní nehoda se stala v obci Káciň. Pod vlivem alkoholu nezvládl 39letý muž svůj dopravní prostředek - koloběžku.  Monika Schindlová, tisková mluvčí Policie ČR Příbram popisuje úsměvnou událost takto: "V neděli 11. května chvíli po půlnoci havaroval v obci Káciň 39letý muž, který tudy jel na koloběžce s přídavným motorem. V zatáčce motorista přejel na levou část vozovky, kde najel na krajnici a řídítky zachytil o sloupek dopravní značky. Poté se muž převrátil do silničního příkopu, kde zůstal ležet. S lehkým zraněním byl následně převezen do příbramské nemocnice. V dechu řidiče policisté naměřili 1,87 promile alkoholu." Koloběžkář ovšem není v posledních dnech jediný, kdo přebral alkoholu. Během tří dnů převážely hlídky policie čtyři opilé muže na protialkoholní záchytnou stanici. V pátek 9. května v nočních hodinách ležel na chodníku v Březnici 66letý muž. Pod vlivem silné podnapilosti zde upadl, nebyl schopen vstát, ani komunikovat a dokonce nebyl schopen zvládnout ani dechovou zkoušku.   Chvíli po půlnoci vyjížděli policisté do jednoho baru v Rožmitále pod Třemšínem, kde mělo docházet k fyzickému napadání mezi dvěma osobami. Třicetiletý muž zde škrtil o rok staršího muže a svého jednání nechtěl zanechat ani po příjezdu hlídky na místo. Protože byl pod vlivem alkoholu, převezli jej strážci zákona na záchytku k vystřízlivění.   V sobotu večer v jedné obci na Příbramsku mělo docházet k vzájemnému slovnímu napadání mezi manžely. Muž měl v dechu 3,6 promile, jeho 32letá žena dokonce 4,4 promile. Obě osoby obtížně komunikovaly a nebyly schopné samostatné chůze. Z obavy o možném stupňujícím se agresivním chování byl muž eskortován na protialkoholní záchytnou stanici. Tamtéž skončil v neděli navečer 53letý muž z Milínska, který pod vlivem alkoholu ničil dveře svého domu a vulgárně urážel svou manželku.   

Dva dealeři drog dopadeni

12.5.2014 | 09:30 | Krimi - Kriminalisté dopadli dva prodejce pervitinu. Devětapadesátiletý muž ho prodával v Příbrami ve svém bytě, v jedné příbramské restauraci a v okolí těchto budov nejméně od listopadu roku 2011. Devětadvacetiletý muž od něj např. nakupoval téměř každý den 0,2 gramu drogy za částku pěti set korun. Jiný, dvaačtyřicetiletý muž od něj drogu bral, a aby ji měl zadarmo pro svou potřebu, prodával ji dalším osobám.   Při zadržení dne 5. května měl u sebe starší z mužů celkem 8,8 gramů bílé krystalické látky. Při domovní prohlídce byly nalezeny ještě prázdné igelitové sáčky a dvě digitální váhy. K distribuci se zadržený nepřiznal. Policistům tvrdil, že je občasným uživatelem drog a uvedené množství, které u něj bylo nalezené, koupil od neznámého člověka. Jeho odběratelé ale při výpovědi uváděli, že dotyčný narkomanem není.   Oba zadržení navíc byli již za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v loňském roce souzeni. Nyní jim hrozí dva až deset let odnětí svobody. 

Policie varuje seniory: hlídejte si svoje cennosti

8.5.2014 | 21:40 | Krimi - Z policejních zpráv vyplývá, že senioři jsou stále častým terčem trestné činnosti, zejména krádeží. O tom svědčí i další dva případy, které vyšetřuje policie a při kterých byli okradeni senioři při nákupu. Policie tak znovu upozorňuje na nutnost obezřetnosti. Zejména kabelky či peněženky by si měl každý pečlivě hlídat, umístit do vnitřních kapes, kabelku zapínat a nenahrávat zlodějům svojí neopatrností.  Jednadvacetiletému muži sdělili policisté dne 6. května podezření z přečinu krádeže. Na konci dubna dotyčný okradl 80letého muže. Senior si na parkovišti u obchodního domu Billa v Příbrami odložil dvě igelitové tašky s nákupem u pneumatik svého vozidla, které odemykal. Chvilku nepozornosti využil tento obratný zloděj a odnesl si v taškách krmivo pro kočky, salámy, pečivo, oblečení, doklady a peněženku s osmi sty korunami. Policisté šetří i jiný případ okradeného seniora. V úterý 6. května odpoledne šla do obchodního domu Tesco v Příbrami nakupovat 79letá žena a kabelku si odložila do nákupního vozíku. Jejího nedbalého zacházení si okamžitě všiml zatím neznámý pachatel a nepozorovaně jí z kabelky ukradl peněženku s doklady a dvěma tisíci korunami. Nyní strážci zákona vyhodnocují kamerové záznamy, které zloděje zachytily. Je důležité mít na paměti, že peněženku a doklady bychom měli nosit v náprsní kapse, ne v zadní kapse kalhot. Ženy by neměly nechávat peněženky a cennosti na vrchu kabelky, ty by měly nosit pokud možno u těla a využívat jejich různá zapínání. Zavazadla a kabelky bychom vůbec neměli pouštět z dohledu, nenosit je např. na zádech nebo je zanechávat v nákupních vozících.  

Mladík měl u sebe drogu při podání vysvětlení na policii

7.5.2014 | 11:09 | Krimi - Na obvodní oddělení v Rožmitále pod Třemšínem se dostavil v pondělí 5. května 20letý muž k podání vysvětlení, které se týkalo občanského soužití. Při dotazech se ale také dotyčný doznal k tomu, že má u sebe marihuanu a následně policistům vydal asi gram sušeného rostlinného materiálu. Věc je nyní vedena jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, muži hrozí pokuta do výše 15 tisíc korun.

Nehoda opilého cyklisty

5.5.2014 | 12:22 | Krimi - Zřejmě zamlžené čelní sklo, které 19letý řidič nedostatečně před jízdou očistil, sehrálo svou roli při nedělní dopravní nehodě, která se stala v Příbramské ulici v Dobříši asi hodin po půlnoci. Motorista při jízdě zachytil o 50letého cyklistu jedoucího ve stém směru, který po pádu na vozovku utrpěl lehké zranění a byl přepraven do nemocnice. U zraněného muže se následně zjistilo, že řídil jízdní kolo pod vlivem alkoholu. Přístroj u něj vykázal hodnotu 1,68 promile. Hmotná škoda byla odhadnuta na 11 tisíc korun.    por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí P ČR Příbram                                                                                                

Příbramští kriminalisté dopadli podezřelého podvodníka

2.5.2014 | 22:49 | Krimi - Několik měsíců se vyhýbal 44letý muž z Příbramska trestnímu řízení, zdržoval se v cizině a s policií nechtěl spolupracovat. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality využili novely trestního řádu o příkazu k zadržení, který umožňuje zadržet už i podezřelou, a ne jen obviněnou, osobu. V měsíci dubnu byl dotyčný dopaden a příbramští policisté mu mohli sdělit obvinění z trestného činu úvěrového podvodu. V roce 2011 obviněný vymyslel a domluvil se s 36letým mužem, jak získat majetkový prospěch. Obstaral padělané potvrzení o příjmu a druhý pachatel, který byl v té době ve skutečnosti nezaměstnaný, požádal u banky o úvěr ve výši sto tisíc korun. Kromě kriminalistů z Příbrami měli o muže zájem i kolegové z Prahy, rovněž chtěli zahájit jeho trestní stíhání, tentokrát pro přečin podvodu, kdy se jednalo o podvodné jednání při prodeji vozidel. Vzniklá škoda v tomto případě také činila sto tisíc korun. Za výše uvedené přečiny mu v případě odsouzení hrozí jeden až pět let života ve vězení.  

<<<.20212223>>>

Reklama

Reklama

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz