Dva dealeři drog dopadeni

12.5.2014 | 09:30 | Krimi - Kriminalisté dopadli dva prodejce pervitinu. Devětapadesátiletý muž ho prodával v Příbrami ve svém bytě, v jedné příbramské restauraci a v okolí těchto budov nejméně od listopadu roku 2011. Devětadvacetiletý muž od něj např. nakupoval téměř každý den 0,2 gramu drogy za částku pěti set korun. Jiný, dvaačtyřicetiletý muž od něj drogu bral, a aby ji měl zadarmo pro svou potřebu, prodával ji dalším osobám.   Při zadržení dne 5. května měl u sebe starší z mužů celkem 8,8 gramů bílé krystalické látky. Při domovní prohlídce byly nalezeny ještě prázdné igelitové sáčky a dvě digitální váhy. K distribuci se zadržený nepřiznal. Policistům tvrdil, že je občasným uživatelem drog a uvedené množství, které u něj bylo nalezené, koupil od neznámého člověka. Jeho odběratelé ale při výpovědi uváděli, že dotyčný narkomanem není.   Oba zadržení navíc byli již za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v loňském roce souzeni. Nyní jim hrozí dva až deset let odnětí svobody. 

Policie varuje seniory: hlídejte si svoje cennosti

8.5.2014 | 21:40 | Krimi - Z policejních zpráv vyplývá, že senioři jsou stále častým terčem trestné činnosti, zejména krádeží. O tom svědčí i další dva případy, které vyšetřuje policie a při kterých byli okradeni senioři při nákupu. Policie tak znovu upozorňuje na nutnost obezřetnosti. Zejména kabelky či peněženky by si měl každý pečlivě hlídat, umístit do vnitřních kapes, kabelku zapínat a nenahrávat zlodějům svojí neopatrností.  Jednadvacetiletému muži sdělili policisté dne 6. května podezření z přečinu krádeže. Na konci dubna dotyčný okradl 80letého muže. Senior si na parkovišti u obchodního domu Billa v Příbrami odložil dvě igelitové tašky s nákupem u pneumatik svého vozidla, které odemykal. Chvilku nepozornosti využil tento obratný zloděj a odnesl si v taškách krmivo pro kočky, salámy, pečivo, oblečení, doklady a peněženku s osmi sty korunami. Policisté šetří i jiný případ okradeného seniora. V úterý 6. května odpoledne šla do obchodního domu Tesco v Příbrami nakupovat 79letá žena a kabelku si odložila do nákupního vozíku. Jejího nedbalého zacházení si okamžitě všiml zatím neznámý pachatel a nepozorovaně jí z kabelky ukradl peněženku s doklady a dvěma tisíci korunami. Nyní strážci zákona vyhodnocují kamerové záznamy, které zloděje zachytily. Je důležité mít na paměti, že peněženku a doklady bychom měli nosit v náprsní kapse, ne v zadní kapse kalhot. Ženy by neměly nechávat peněženky a cennosti na vrchu kabelky, ty by měly nosit pokud možno u těla a využívat jejich různá zapínání. Zavazadla a kabelky bychom vůbec neměli pouštět z dohledu, nenosit je např. na zádech nebo je zanechávat v nákupních vozících.  

Mladík měl u sebe drogu při podání vysvětlení na policii

7.5.2014 | 11:09 | Krimi - Na obvodní oddělení v Rožmitále pod Třemšínem se dostavil v pondělí 5. května 20letý muž k podání vysvětlení, které se týkalo občanského soužití. Při dotazech se ale také dotyčný doznal k tomu, že má u sebe marihuanu a následně policistům vydal asi gram sušeného rostlinného materiálu. Věc je nyní vedena jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, muži hrozí pokuta do výše 15 tisíc korun.

Nehoda opilého cyklisty

5.5.2014 | 12:22 | Krimi - Zřejmě zamlžené čelní sklo, které 19letý řidič nedostatečně před jízdou očistil, sehrálo svou roli při nedělní dopravní nehodě, která se stala v Příbramské ulici v Dobříši asi hodin po půlnoci. Motorista při jízdě zachytil o 50letého cyklistu jedoucího ve stém směru, který po pádu na vozovku utrpěl lehké zranění a byl přepraven do nemocnice. U zraněného muže se následně zjistilo, že řídil jízdní kolo pod vlivem alkoholu. Přístroj u něj vykázal hodnotu 1,68 promile. Hmotná škoda byla odhadnuta na 11 tisíc korun.    por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí P ČR Příbram                                                                                                

Příbramští kriminalisté dopadli podezřelého podvodníka

2.5.2014 | 22:49 | Krimi - Několik měsíců se vyhýbal 44letý muž z Příbramska trestnímu řízení, zdržoval se v cizině a s policií nechtěl spolupracovat. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality využili novely trestního řádu o příkazu k zadržení, který umožňuje zadržet už i podezřelou, a ne jen obviněnou, osobu. V měsíci dubnu byl dotyčný dopaden a příbramští policisté mu mohli sdělit obvinění z trestného činu úvěrového podvodu. V roce 2011 obviněný vymyslel a domluvil se s 36letým mužem, jak získat majetkový prospěch. Obstaral padělané potvrzení o příjmu a druhý pachatel, který byl v té době ve skutečnosti nezaměstnaný, požádal u banky o úvěr ve výši sto tisíc korun. Kromě kriminalistů z Příbrami měli o muže zájem i kolegové z Prahy, rovněž chtěli zahájit jeho trestní stíhání, tentokrát pro přečin podvodu, kdy se jednalo o podvodné jednání při prodeji vozidel. Vzniklá škoda v tomto případě také činila sto tisíc korun. Za výše uvedené přečiny mu v případě odsouzení hrozí jeden až pět let života ve vězení.  

<<<.21222324>>>

Reklama

Reklama

Copyright © 1990-2019 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz