Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Nemáte plán na sobotu? S dětmi můžete strávit odpoledne na

19.9.2014 | 08:55 | Kultura - Hokejový klub HC Příbram společně s Divadelním spolkem Půlnoc si na sobotu 20. září připravily zábavné odpoledne pro děti s názvem Půlnoc pro děti. Program začíná ve 13 hodin. U šesti stanovišť budou děti sbírat razítka zvířátek, která získají za splnění jednotlivých úkolů. Mezi disciplínami nechybí lukostřelba, kuželky či opičí dráha. Od 15 hodin se malí i velcí mohou těšit na divadelní pohádku O Perníchajdě, kde se všichni dozví, jak to tenkrát s Jeníčkem a Mařenkou doopravdy bylo. Ale ani pohádkou to nekončí. Po jejím konci bude následovat dětská diskotéka a zároveň přijde ten správný čas na odměny pro děti, které budou mít nasbíraná zvířátka ze soutěžních disciplín. Nasbíraná razítka budou moci vyměnit za diplom s vlastním jménem a malou sladkost. Po celou dobu budou v provozu stánky s občerstvením, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Celé zábavné odpoledne skončí v osmnáct hodin.

Kde byly hornické lázně se dovíte v sobotu na Březových Horách

11.9.2014 | 22:48 | Kultura - Hornické muzeum Příbram se v sobotu už poněkolikáté připojí k akci Dny evropského dědictví. Letošní ročník se zaměřuje na zapomenuté hornické památky, které budou moct návštěvníci společně s průvodci na Březových Horách objevit a dovědět se o nich mnoho zajímavého. Zároveň muzeum umožní prohlídky svých expozic za zvýhodněné vstupné 5 korun, a to včetně jeho poboček. Zároveň je pro návštěvníky této akce připravená možnost neobyčejného Putování po Březových Horách, kde navštíví památky dávno zapomenuté nebo zmizelé. „Letošní ročník nese podtitul Návrat ke kořenům, a proto jsme pro naše návštěvníky připravili komentované vycházky po památkách, které jsou z pohledu návštěvníků někdy i neprávem opomíjené, ale v minulosti sehrály významnou roli v historii Březových Hor,“ vysvětluje ředitel muzea dr. Josef Velfl. Bude možné navštívit objekty, které v minulosti bezprostředně souvisely s provozem březohorských dolů a úpraven. Ty budou součástí tematických vycházek, které se budou konat vždy každou sudou hodinu a vycházet se bude z areálu Ševčínského dolu. „Návštěvníkům přiblížíme význam některých objektů, které se tam nacházely a některé z nich změnily zčásti i svou tvář, ale jejich podstata v jádru zůstala. Přiblížíme například vznik a význam hornických lázní, hornických ubytoven, někdejší hornické kolonie, připomeneme také historii bývalé březohorské radnice, nebo třeba význam tzv. modelárny, která se nacházela v areálu dolu Vojtěch, kde vytvářely modely jednotlivých strojů. Ty pak vyráběly v sousední kovárně a strojních dílnách,“ přibližuje obsah vycházek ředitel příbramského muzea s tím, že v rámci programu bude možné navštívit například Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum zlata Nový Knín, nebo Muzeum Špýchar Prostřední Lhota. Jednotlivé vycházky začínají v 10, 12, 14 a 16 hodin u pokladny prohlídkového areálu Ševčinský důl a končí v ulici Jarolímkovy sady. Délka trasy jsou dva kilometry a procházka potrvá zhruba 90 minut. Vstupné pro dospělé je 40 Kč, děti, senioři a studenti zaplatí 20 Kč a rodinné vstupné (2 dospělí + 2 až 4 děti) je rovná stokoruna.

Nedělní Divadlo Skalka: H-index 22 a O Perníchajdě

16.8.2014 | 17:09 | Kultura - Lesní divadlo na Skalce bylo objeveno a postupně upravováno od roku 1946. Za dobu svojí existence prošlo několika úpravami a dnes je oblíbenou romantickou scenérií a místem, které zejména ochotníkům nabízí originální prostor pro prezentaci jejich tvorby a umění. I tuto neděli se zde bude hrát, a to hned dvakrát. Ve 14 hodin provedou svoji pohádku O Perníchajdě ochotníci z Divadelní společnosti Půlnoc a od půl deváté zahraje v předpremiéře čenkovský ochotnický soubor Za vodou komedii H-index 22. V případě nepřízně počasí se obě představení odehrají v sále čenkovské restaurace.

Sobota na Novém rybníce: neckyáda a country fest

28.7.2014 | 02:01 | Kultura - Nejen již 3. příbramská neckyáda, ale také festival amatérských country skupin proběhne již tuto sobotu v areálu Nový rybník v Příbrami. Neckyáda začíná ve 14 a končí v 17 hodin, country fest ihned naváže. Organizaci minifestivalu si na svá bedra vzal Yachtclub Loužek a příbramský Spolek ve čtvrtek. Milivníci této hudby se společně sejdou kolem ohně, tedy u ohniště a společně budou moci podpořit i dobrou věc. Akce je totiž organizována ve prospěch Domova pro postižené ve Svatém Jánu.

V Komárově zahrají Bon Pari a Dexempo Šunkoflex

27.7.2014 | 08:44 | Kultura - V Pátek 15. srpna se všichni fanoušci příbramské kapely Bon Pari setkají v Komárově. Důvod je jednoduchý, tato legendární rocková partička zde bude hrát další ze svých koncertů. Navíc nebudou Bon Pari sami. Svoji originální tvorbu předvede také Dexempo Šunkoflex a věřte, že i v tomto případě se je nač těšit. Vše se odehraje v KD Buzuluk Komárov, začíná se v půl desáté a končí asi po dvou hodinách tedy v půl dvanácté. Vstupné je 100 korun.

Pouť v Mníšku nabídne Neckáře, Langerovou nebo neckyádu

18.7.2014 | 15:29 | Kultura - Tradiční Skalecká pouť je jednou z nejvýznamnějších akcí celého mníšeckého regionu. Potrvá tři dny a během ní můžete navštívit koncerty, výstavy, farmářský a pouťový trh, dále je pro návštěvníky poutě i obyvatele Mníšku pod Brdy a okolí připravená slavnostní mše, prohlídky zámku nebo oblíbená neckyáda, která tradičně slibuje zábavu na vodě i na souši. Letošní program začne už v pátek koncertem skupiny Yellow Sisters v barokním areálu Skalka nad Mníškem a to od 19 hodin. Není bez zajímavosti, že tato hudební skupina, která vznikla v roce 2005, zpívají totiž ´a cappella´, tedy bez hudebního doprovodu. Samotný program Skalecké pouti pak začne v sobotu. Od 8 hodin můžete na náměstí F. X. Svobody navštívit farmářský trh, zapojit se do procesí, které půjde z náměstí do areálu Skalka, kde se v 10 hodin bude sloužit mše svatá, a od 12 hodin opět na náměstí začne také koncertní program. Koncertní část zahájí skupina Mezcla Orquesta, hrající latinskoamerickou hudbu, takže rumba, salsa nebo cha-cha roztančí úplně každého. Ve 14.30 hodin je pak vystřídá kapela The Tap Tap, složenou ze studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Večer pak bude patřit první české „superstar“ Anetě Langerové a legendárnímu Václavovi Neckářovi a jeho skupině Bacily. Programem bude doprovázet dvojice ve složení moderátorka radia Frekvence 1 Vlaďka Pirichová spolu s Martinem Hrubým, frontonem kapely Bůhví.      V neděli je pak připravená mimo jiné loutková pohádka Kocour v botách, která začíná v 10 hodin ve farní zahradě a od 14 hodin pak u Zadního rybníka můžete fandit klání netradičních plavidel na 5. mníšecké neckyádě. Celou Skaleckou pouť pak zakončí v půl sedmé večer slavnostní koncert duchovní hudby v kostele sv. Václava na náměstí.         Během celého víkendu je připraven také speciální program v mníšeckém zámku, kde své umění představí například šermíři a jsou také připravené speciální prohlídky pro rodiny s dětmi. „V sobotu prohlídka Mazlíčci a zvířátka šlechtických pánů a v neděli se můžete těšit na Cestu za pohádkou,“ říká kastelánka mníšeckého zámku Jana Digrinová.

Nejsilnější line up festivalu Kačeři

13.7.2014 | 18:17 | Kultura - Léto již nabralo rychlý spád a přípravy festivalu Kačeři jsou v plném proudu. O srpnovém víkendu 22. a 23. srpna se na festivalové louce v Horčápsku u Březnice sejdou všichni příznivci kvalitní zábavy. Pořadatelé si opět přichystali mnoho novinek a hlavně nejsilnější program v kačeří historii. Devátý ročník bude ještě o stupínek lepší než ty předchozí. Budou přichystána tři hudebně rozličná pódia. Na své si přijdou příznivci kapel, DJs, ale i alternativy a sportu. Během dvou dnů se představí na 50 vystupujících. Na hlavní InternetPB Live stage zahrají mimo jiné energičtí Skyline, Hentai Corporation a legendární příbramští E!E. Ty uvedou před svým koncertem premiéru dokumentu o svém kytaristovi Bakčovi. Zajímavostí bude jistě koncert mladé kapely Doctor Victor, kteří si na jaře zahráli se slavnou skupinou Lucie. Další pódium je tradičně věnováno taneční hudbě. Na DJ stage ve velkém stanu vystoupí přes 20 DJs z celé republiky od matadorů po mladou krev. DJ Tráva pamatuje počátky house music v Čechách, Bifidus Aktif přijede ukázat, jak se hraje na festivalu Let It Roll, na stage se postaví respektovaný producent Sonority s live vystoupením a Dead Sailor předvede svoji DJ tvář, můžete ho znát jako bubeníka kapely Mandrage. Třetí pódium je věnováno projektům a písničkářům. Po loňském úspěchu se exklusivně vrací duo Sympaťáci! Kačeři nejsou jen o hudbě. Důležitou součástí je sport. Sobota patří RSI fotbalovému a BBS volejbalovému turnaji, do kterých se můžete již hlásit. Sportovních aktivit bude velké množství, jsou to také slackline, prezentace crossfitu a další. V celém areálu se budete moci volně připojit k Wi-Fi síti a k orientaci vám poslouží festivalová aplikace. Již nyní můžete kupovat vstupenky v předprodeji. Pořadatelé si připravili pro vás akci na vstupenky. Když si koupíte dvě vstupenky v předprodeji, dostanete limitované festivalové tričko jako dárek. Triček je opravdu limitované množství, proto s koupí vstupenky nemeškejte. Navíc můžete vyhrát některou z cen od partnerů, například připojení od InternetPB na rok zdarma. Informace, vstupenky a veškeré otázky a odpovědi naleznete na webových stránkách www.kaceri-festival.cz nebo na Facebooku. Vstupenky můžete obstarat na emailu info@kaceri-festival.cz.

Karel Kahovec opět po roce v Jerusalémě

8.7.2014 | 12:17 | Kultura - Rok se s rokem sešel, opět je tady léto, krásné počasí a k tomu samozřejmě patří pivo, dobrá nálada a výborná muzika. Nejlepší samozřejmě je, když to všechno můžete vstřebávat hezky pohromadě a pokud zavítáte v sobotu 12.7. do kulturního areálu Na Vršku v Jerusalémě, tak tuto příležitost mít budete, protože právě tady vystoupí již tradičně Karel Kahovec s kapelou George & Beatovens. Jako předkapela zahraje Petr Novák – revival, což je skupina složená z příbramských muzikantů v čele s Miroslavem  Rojíkem. Nenechte si tuto tradiční záležitost ujít a zavítejte k nám do Jerusalému pod širák. Začínáme ve 20.00 hodin. Letos navíc budeme losovat deset výherců, kteří získají voucher na slevu od hlavního partnera akce.  

Třetí příbramská neckyáda vypunke v sobotu 2. srpna

2.7.2014 | 15:11 | Kultura - Přesně měsíc zbývá do vypuknutí nelítostného souboje na vodě a dost možná i na souši. Druhé srpnové odpoledne se totiž odehraje bitva posádek v rámci 3. příbramské neckyády na Novém rybníce. Příbramská neckyáda si rychle získala svoje fanoušky a organizátoři věří, že i letos se jim podaří přilákat stovky návštěvníků, zejména rodin s dětmi. Akce je bez vstupného a ani posádky neplatí startovné. Pro děti budou na souši připraveny různé hry, hudební doprovod zajistí partička Dexempo a chybět nebude samozřejmě ani občerstvení. Posádky, které se již e-mailem (pulnoc@pulnoc.eu) či telefonem (viz. plakát) mohou hlásit, budou soutěžit v několika disciplínách a volit se bude také nejoriginálnější plavidlo a nejlepší masky posádek. Pro vítěze budou připraveny i ceny, které udělí nekompromisní a jak jinak než spravedlivá porota. Počasí bude dle předpokladů pro neckyádu jako stvořené, takže skvělou zábavu určitě nic nepokazí. O dalších detailech akce vás budeme informovat.  

V Déčku zahraje a zazpívá M Band

1.7.2014 | 15:07 | Kultura - Ve čtvrtek 10. července vystoupí v divadelním klubu čtyřčlenná pánská hudební formace M Band.  Vystoupení má podtitul "S námi je líp, než na světě" a vstupenky jsou v D-klubu již v předprodeji. Vystoupení M Bandu bude tedy první prázdninovou hudební akcí v populárním "déčku" a dalším střípkem do mozaiky příbramského kulturního života.

Divadlo dnes ovládnou studenti Gymnázia pod Svatou Horou

26.6.2014 | 11:20 | Kultura - Stalo se již příjemnou tradicí, že na konci školního roku se v příbramském Divadle Antonína Dvořáka koná Den divadla Gymnázia pod Svatou Horou. Ani letos tomu nebude jinak. Dnes od 19 hodin se podsvatohorští gymnazisté předvedou tentokrát v „české klasice“. Návštěvníci večerního představení tak budou moci zhlédnout např. Radúze a Mahulenu, Naše furianty nebo Maryšu. Z těch méně známých her určitě stojí za pozornost Masné krámy od Prokopa Šedivého, jejichž text z roku 1796 na přání Gymnázia pod Svatou Horou zdigitalizovalo Oddělení vzácných tisků Městské knihovny Praha. „Sehnat tento text bylo opravdu velmi obtížné, protože jak jsme zjistili nejde si ho v žádné knihovně vypůjčit a tak jsme požádali Městskou knihovnu v Praze o jeho elektronickou verzi,“ říká vedoucí školního divadelního souboru Tomáš Bílek. Vyvrcholením čtvrtečního večera pak určitě bude adaptace Strakonického dudáka, tu předvedou „herci“ Malého svatohorského divadélka, které režijně vedl herec příbramského divadla Robert Tyleček. Máte-li chuť zažít česká klasická dramata jinak a být součástí plného divadelního hlediště, neváhejte a přijďte se studenty Gymnázia pod Svatou Horou strávit dnešní podvečer.

RECENZE: Tartuffe - současnost nebo minulost?

24.6.2014 | 13:07 | Kultura - Poslední inscenací letošní divadelní sezony, kterou herci a herečky příbramského divadla svým divákům předvedli byl Tartuffe od Jeana-Baptisty Poquelina alias Moliera. Jedná se o klasické dílo asi z poloviny 17. století a divadelní teorie říká, že se jedná o komedii, případně o komedii hořkou nebo satirickou. Úzká optika dělení dramat na komedie a tragédie by tak nezaujatého pozorovatele vedla k dojmu, že obecenstvo se v průběhu hry směje od začátku do konce a možná se místy dokonce popadá za břicho zalykavým smíchem. Může ovšem divadlo přeměnit téma slepé důvěry, bezmezné víry v člověka, který sleduje jen své cíle a intrik v legraci? Samozřejmě, že může, ale v případě Tartuffa by to asi vhodné nebylo. A tak se smíchy za břicho divák popadat nemusí, není důvod. I přesto, že velká část diváků se poměrně často a někdy i dost výrazně zasmála, mě se na tváři objevil úsměv asi dvakrát. Tartuffe je totiž komedie spíš dovnitř než navenek. Ukazuje nám, jak umíme být směšní, když naše víra v dobro někoho jiného nám znemožní vlastní logický úsudek a najednou ztrácíme soudnost a necháme se ovládat někým, koho zbožňujeme. Však také v době svého vzniku měla hra silný proticírkevní tón a neměla tak na růžích ustláno. Abych se však krom titulu samého věnoval i provedení. Daniel Hrbek se režie zhostil originálně a bylo znát, že hru se snažil osvobodit od všeho, co by ji dělalo těžkopádnou. Přesto úvod byl tak trochu roztahaný, unavený a druhá půlka ve svém spádu jen horko-těžko úvodní nudu napravovala. Svůj díl samozřejmě nese text, který je ve verších, a tak se člověk, chtíc nechtíc soustředí místy více na text než na děj. Právě v úvodu je to paradoxně důvod neztrácet pozornost. K výkonům protagonistů není třeba příliš dodávat. Příbramské divadlo nabízí dlouhodobě kvalitu srovnatelnou s Prahou a není důvod to skrývat. I přesto je správné některé výkony okomentovat. Petr Florián, hrající Tartuffova sluhu Vavřince, ačkoliv promluvil jen na konci zvládl svoji roli moc hezky. Jako stín plul po jevišti sem a tam s výrazem smrtky a i za to si zaslouží chválu. Líbil se mi také výkon Kateřiny Fixové, které právě veršovaný text "seděl" zřejmě nejlépe. Do třetice chci významně blahopřát k výkonu komorné Dorině, tedy Heleně Lapčíkové, která se celé představení nezastavila, při velké porci textu ji nechybělo nic na hereckém výrazu, mimice a gestech a navíc odehrála představení v plných obrátkách i přesto, že ji brzy čeká mateřská dovolená. A právě Lapčíková jako komorná ukázala, že i role, které není hlavní vlastně hlavní být může. Tartuffe je hra aktuální stále, kdykoliv, kdekoliv, není potřeba ji zasazovat do konkrétního místa a času. To se podařilo a hra byla opravdu okována od všeho tíživého. Jen jsem měl od začátku pocit, že vlastně komedii nesleduji, že jsem přišel na zpracování vážného tématu a že ono komično visící nad jevištěm k sobě nechci připustit. I proto jsem s hodnocením váhal a nechával si projít hru hlavou ještě jednou či víckrát. Hra sice nesplnila moje očekávání, ale vzbudila ve mně emoce, to je základ a úspěch. To, že ty emoce byly jiné, než u většiny a jiné, než bývají u komedií je zřejmě můj problém a třeba se s ním časem popasuji.  

Perníchajda ve Vysoké pobavila malé i velké

23.6.2014 | 13:46 | Kultura - Předposlední červnová sobota se ve Vysoké u Příbrami nesla v duchu srazu rodáků, který se zde konal. Připraven byl bohatý program pro děti i dospělé, hrála hudba, děti se vozili na koni, zapojili se dobrovolní hasiči a všichni se dobře bavili. Svoji novou hru premiérově předvedl Divadelní spolek Půlnoc. Podle scénáře a režie Kláry Novákové se soubor ujal známé klasiky, kterou uvedl pod názvem Perníchajda. Plný sál místní hospody se tak dozvěděl, jak to ve skutečnosti bylo s Jeníčkem, Mařenkou, jejich rodiči, Ježibabou a Ježidědkem a známou chaloupkou. Stovku diváků, složenou z dětí i dospělých, pobavila originálně pojatá klasika, zahraná s nasazením hercům vlastním a jak jinak než v originálních kostýmech a s vlastnoručně vyrobenými kulisami. Jak už to tak bývá, nervozita z prvotního uvedení před veřejností udělala svoje, ale nikdo z protagonistů se určitě nemusí za svůj výkon stydět. Ochotníci, kteří mají na zkoušení méně času, který navíc často obtížně hledají, předvedli pěkný výkon a drobné výpadky textu nahodila nápověda. Dobře se uvedli také noví členové, pro které tak premiéra byla i premiérou životní. Další příležitost vidět Půlnoc v akci budete mít již 4. července na Podskalí při příležitosti Dne s Integrovaným záchranným systémem. K dispozici je i záznam premiéry pohádky Perníchajda, který nechť je vám pozvánkou na živé provedení. Divadelní spolek Půlnoc můžete samozřejmě sledovat i na facebooku.  

<<<.111213141516>>>

Reklama

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz