Akce pro celou rodinu Zámek dětem vypukne na Dobříši 22. června

23.5.2014 | 09:05 | Kultura - ZÁMEK DĚTEM je akce věnovaná zejména rodinám s dětmi, na které čeká bohatý hudební a zábavný program na zámku Dobříš. V neděli 22. 6. 2014 od 10 do 17,30 hod. se přijďte odreagovat od starostí všedních dní a zažít nezapomenutelný den se svou rodinou, plný zábavy, soutěží, odměn, hudebních vystoupení a mnoho dalšího. Na návštěvníky akce zde bude čekat bohatý program, moderovaný zámeckými šašky. Během dne děti i jejich rodiče pobaví duo VANDA A STANDA, pohádku zahraje Divadýlko z pytlíčku, zazpívají nepřehlédnutelní MAXIM TURBULENC a chybět nebude ani slavnostní příchod královské rodiny. Soutěže pro děti i dospělé o krásné a hodnotné ceny budou probíhat během celého dne. Výhry budou losovány také z prodaných vstupenek. V 11,30 hod. se pro všechny účastníky otevře „BRÁNA DO POHÁDKY“, kde se děti osobně setkají například s vodníkem, čarodějkami a čerty, vyzkouší si, jak se žije na statku, pomůžou uvařit zámeckému kuchaři jídlo pro princeznu, nebo se stanou opravdovým rytířem. Pohádková stanoviště pro děti, budou umístěny v krásném francouzském parku dobříšského zámku. Zde si děti budou hrát, aktivně plnit pohybové, vědomostní a tvořivé úkoly a na každém stanovišti děti dostanou malou odměnu. Po celý den budou pro návštěvníky zpřístupněny zámecké komnaty s loutkami a hádankami pro děti. Program bude doplněn vystoupením dětí z 2. MŠ Dobříš, Aerobik studia Orel Dobříš a hudebním doprovodem Pokleslého dobříšského orchestru. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na mnoho stánků s občerstvením nejrůznějšího druhu a suvenýry, které neodmyslitelně k pohádkám patří. Děti i jejich rodiče najdou zábavu také u výtvarných a tvořivých dílen či jízdy na konících. Cena celodenního rodinného vstupného činí 490,-Kč (2x dospělý + max. 3x dítě) a jednotlivé pak 150,-Kč (1 osoba).

V sobotu můžete korzovat u Obory

20.5.2014 | 16:36 | Kultura - Malého, pětiletého, výročí se letos dočkala originální příbramská kulturní akce: Korzo Obora. Na Dvořákově nábřeží a prostranstvích kolem Hořejší Obory se čvrtou sobotu v květnu, tedy 24.5.2014 sejdou hudební kapely i jednotlivci, divadelníci a další umělci, jejichž cílem je pobavit a potěšit všechny, malé i velké, kteří půjdou kolem - budou korzovat. Originální akci pořádá Spolek ve čvrtek, který obohacuje příbramský kulturní život mnohými, často právě hudebními, projekty.  Obsah programu nám popsal Libor Michvocík, jeden z organizátorů akce: "Hrát a zpívat za svitu sluníčka k dobré náladě bude Jirka Hejnic, Petr Vašina, mladá příbramská kapela O.K.mžik, dále skupiny Pohoda Blues, Syrový tóny, M Band, Origami, Gymband a letošní hvězdy z Prahy – LAKUNA! Ani letos nebude chybět dětský koutek s Designem pro děti, dobroty od Upekla tentokrát s malou kavárničkou, tekutý fast food Polévkový Šenk a pro dámy a pány míchané long drinky z Butch´s Baru." Akce začíná v 10 a končí v 17 hodin. Kompletní program s harmonogramem naleznete na stránkách Spolku ve čtvrtek.  

Vstupenky na Festrock v předprodeji: 190 Kč, na místě budou za 250 Kč

20.5.2014 | 11:16 | Kultura - Organizátoři rockového festivalu, který již 7. června proběhne v areálu letního kina Příbram již zveřejnili ceny vstupenek a prodejní místa. Ten, kdo využije předprodej, ušetří 60 korun.  V předprodeji, který začne v druhé polovině týdne, budou vstupenky k mání za 190 korun, na místě v den festivalu pak za 250 korun. Využít můžete předprodejní místa, například pokladnu plaveckého bazénu či naši redakci, kterou najdete v zadním traktu Kulturního domu. Vstupenky na Festrock 2014 budou v prodeji také v infocentrech.  Akci ze svého rozpočtu podpořilo také město Příbram, jelikož na posledním zasedání zastupitelstva byla festivalu odsouhlasena dotace z oblasti kultury.  I letos bude program skutečně kvalitní a pestrý. Těšit se můžete na kapely Compromysh, Celtime, Papavero, Bloodline, Doctor Victor a Bonpari. Chybět nebude ani revival Petra Nováka. Skutečným vrcholem festivalu bude Trio Michala Pavlíčka s hvězdným hostem Kamilem Střihavkou.  Ve videu si můžete připomenout loňský ročník.    

FESTROCK 2014 je již za dveřmi

13.5.2014 | 15:13 | Kultura - Stejně jako před rokem i letos se fanoušci kvalitní rockové muziky mohou těšit na festival v letním kině - FESTROCK. Akce se blíží mílovými kroky, jelikož letos jej organizátoři naplánovali na sobotu 7. června 2014. Program bude velmi nabitý, od odpoledních do nočních hodin se prostřídají nejen v Příbrami velmi oblíbené kapely a jak je u festivalu zvykem, nechybí ani hlavní tahák. Pro letošní ročník pořadatelé zajistili skupiny: Compromysh, Celtime, Papavero, Bloodline, Doctor Victor a Bonpari. Chybět nebude ani revival Petra Nováka. Skutečným vrcholem festivalu bude Trio Michala Pavlíčka s hvězdným hostem Kamilem Střihavkou. Festival FESTROCK navazuje na dlouhou tradici hudebních festivalů v Příbrami a již v minulém roce se ukázalo, že organizátoři mají akci připravenou skutečně profesionálně, což slibuje výborný kulturní zážitek.  Skrze odkazy v textu se  dostanete na profili či stránky jednotlivých kapel. Sledujte dál naše stránky a dozvíte se nejnovější informace.     

Příbram se může těšit na letní festivaly

6.5.2014 | 10:17 | Kultura - Léto se pomalu blíží a pozorní Příbramáci již mohou sledovat první informace o chystaných letních festivalech, které i letos obohatí kulturní vyžití v našem městě. Po úspěšném loňském rozjezdu se připravuje nováček mezi festivaly - FIALKA FEST, který organizátoři naplánovali na 26. července, konat se bude opět v areálu Nového rybníka a nabídne zajímavou paletu hudebním umělců. První potvrzenou kapelou se stala ORIGAMI, svérázná, muzikálně velmi zajímavá skupina, která si nejen v Příbrami dlouhodobě udružuje svoji popularitu a o jejíž představení měli organizáři zájem již před rokem. Dále se představí říčanská hudební partička DEKOLT, která v roce 2013 vydala svojí debutovou desku Napucánek a v lednu 2014 pokřtila klip v pražském Rock Café. Naprosto nečekaným článkem programu se stal také známý numerolog a věštec Vlastimil Brůček, kterého asi všichni znají pod ezoterickou přezdívkou Vlastík Plamínek. Další odtajněnou součástí festivalu je pět let existujicí, nadějná punkrockerová partička Just For Being. Za pět let svojí existence odzpívali a odhráli 150 koncertů a 2 evropská tour, takže kvalitní hudební zážitek je zaručen i v tomto případě. Jako zatím poslední představili organizátoři kapelu Discoballs. Nejen znalci, ale i laici vědí, že název může mást a o discotéku se nejedná. Skupina v čele se zpěvačkou Annou Vondryskovou je známá nejen v tuzemsku, kde získala nominaci na cenu Anděl, ale i v Evropě. Milovníci hudby, zvláště té rockové by ovšem měli zpozornět již nyní, protože se blíží tradiční Festrock, ten je totiž doslova za dveřmi - letní kino Příbram jej bude hostit již 7. června. A obsazení je skutečně hvězdné: TRIO Michala Pavlíčka s hostem Kamilem Střihavkou, DOCTOR VICTOR, BON PARI, BLOODLINE, PAPAVERO, CELTIME, COMPROMYSH. Je vidtě, že organizátoři nám chtějí nabídnout opravdu to nejlepší, v profesionální kvalitě a za dostupnou cenu. Máme se určitě nač těšit a jelikož jsou oba festivaly rozdílné, doporučujeme navštívit oba, protože kvalitní muziky v pohodovém prostředí není nikdy dost. 

Začal Hudební festival Antonína Dvořáka

5.5.2014 | 15:38 | Kultura - V neděli 4. května 2014 odstartoval v příbramském divadle další ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Samotnému zahájení festivalu předcházelo položení kytic k památníku Antonína Dvořáka před divadlem. Poté již letošní ročník festivalu přivítalo skvělé publikum, které zaplnilo divadlo do posledního místa. Po krátkém úvodním slovu starosty města Pavla Pikrta se dirigentské taktovky ujal český talentovaný dirigent Marek Štilec, který po celou dobu koncertu vedl Komorní filharmonii Pardubice ke skvělým výkonům. Zlatým hřebem večera bylo pěvecké vystoupení světoznámé sopranistky Gabriely Beňačkově, která vystoupila v Cigánských melodiích A. Dvořáka místo náhle onemocnělého Thomase Hampsona. Závěrem přidala také známou árii z Dvořákovy opery Rusalka. Kromě široké veřejnosti se zahajovacího koncertu zúčastnili příbramští zastupitelé, radní, starostové okolních měst a obcí, zástupci partnerů a sponzorů, ředitelé úřadů, institucí a firem a také zástupci partnerských měst Altöting, Vale di Ledro a Freiberg. Právě s hosty z partnerských měst starosta Pavel Pikrt a místostarosta Černý strávili dopoledne a absolvovali soukromou prohlídku zámku Vysoká a nedaleké vily Rusalky, kterou je osobně provedl Antonín Dvořák III. Starosta Pikrt dále poděkoval hejtmanovi Středočeského kraje doktoru Josefu Řihákovi za převzetí záštity nad festivalem a zároveň ho ze zahajovacího koncertu omluvil. Zvláštní poděkování starosta vyslovil panu Antonínu Dvořákovi III, synovi slavného skladatele, který je zároveň předsedou festivalového výboru a bez kterého by organizace festivalu byla jen málo možná. Festival pokračuje již tento týden dalšími koncerty, na které Vás město Příbram srdečně zve. Více informací o celém festivalu a jeho programu najdete na stránkách www.hfad.cz  

Kapela gymnazistů slaví úspěch nejen v Příbrami

2.5.2014 | 22:56 | Kultura - Mají za sebou první rok existence, ale už je zná celá Příbram a úspěch slaví i v okolí. Příbramská kapela složená ze studentek a studentů Gymnázia Příbram, která uspěla i na Dětské portě v Hořovicích a na konci minulého týdne předvedla skvělé vystoupení v příbramském klubu Junior - to je O.K.mžik Znali se dlouho, ale kapelu založili až v roce 2013, protože chtěli zkusit štěstí na Dětské portě v Hořovicích. Jejich okamžitý nápad přinesl ovoce - v soutěži postoupili do celorepublikového kola. Kapela nejdříve zkoušela v kuchyňce školního klubu, dnes mají k dispozici hudební školní sál. Již dvakrát úspěšně zrealizovali na svém gymnáziu Music break - tedy hudební přestávku, kdy procházejí školou, hrají a zpívají písně od českých, zejména současných, interpretů - Tomáše Kluse, kapely Kryštof či Mandrage a dalších umělců. Hudební přestávka nadchla desítky spolužáků a podruhé již končila ve foyer školy a texty se promítaly na plátno. O.K.mžik se rychle dostal do povědomí nejen mladých lidí z Příbrami, a tak není divu, že měl možnost 11. dubna vystoupit v příbramském hudebním klubu Junior a nutno dodat, že s velkým úspěchem, za mohutné podpory více než stovky fanoušků i rodinných příslušníků. Kromě převzatých hraje a zpívá příbramská kapela O.K.mžik i svoje písně - např. Slova, Jediná, Štěstí, Měj rád aj., které skládá a textuje Tomáš Mičian, jenž také zpívá a hraje na kytaru. V kapele dále zpívá Aneta Ženíšková a Tereza Velebilová, která zároveň hraje na klávesy. Bicí, flétna a cajon jsou zase nástroje, které ovládá Veronika Sýkorová a mandolínu skvěle ovládá Ondřej Limpouch. Kapela má slibně nakročeno, nechala dokonce do prodeje vyrobit i trička pro fanoušky a lze očekávat, že o ní ještě uslyšíme. Další jejich fanoušci je mohou následovat na facebooku.

<<<.13141516>>>

Reklama

Reklama

Copyright © 1990-2019 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz