Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Láska – Pouto – Květina – Malý princ na Gymnáziu pod Svatou Horou

09.11.2015 | 13:18 | Kultura

Láska – Pouto – Květina – Malý princ na Gymnáziu pod Svatou Horou

Poušť. Pustina. Horko a zoufalo. Dva muži. Muži? Snad jen jeden muž a jakýsi chlapec. Setkání pohledů. Vážný a nechápající proti radostnému a svobodnému. Překvapující prosba: „Nakresli mi beránka“. Co jiného by se dalo od Malého prince očekávat …

Jeho vyprávění je vyprávěním o cestě, o hledání sebe sama a o nalezení toho, co je v životě důležité. Každý člověk může prožitím jeho příběhu získat inspiraci, odhodlání, či naději. Zkrátka to, co v dané chvíli potřebuje. Možná právě proto oslovuje lidi po celém světě již desítky let.

A možná právě proto se dramatický soubor Gymnázia pod Svatou Horou rozhodl převést literární předlohu Malého prince na divadelní prkna. A úkol to rozhodně nebyl jednoduchý. Už jenom zprostředkovat a předat to neuvěřitelné množství poselství muselo být tvrdým oříškem. Naštěstí se ale vše povedlo a celkový výsledek je jednoduše kouzelný. Nemalý podíl na celkově skvělém vyznění představení je jistě v režijní a dramaturgické práci Roberta Tylečka, herce příbramského divadla. Nesmíme ale zapomenout ani na výkony protagonistů, kterým jejich role až neuvěřitelně sedí. Díky čemuž jsou jejich projevy pravdivé a zasahující.

Za sebe Vám po zhlédnutí předpremiéry vřele doporučuji dorazit některou z repríz (12. 11. nebo 21.11 vždy od 19.00 hodin). Když se totiž na představení podíváte, na radu Malého prince, srdcem a ne očima, něco Vás uvnitř zahřeje. Jakési světlo, které Vám posvítí na cestu v nastupujících tmavých dnech. Představení bylo realizováno za finanční podpory města Příbram.

 

Jan Cvačka

student FF UK

absolvent GSHPB

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz