Milan Herold: Přijal jsem kandidaturu jako nestraník, chovat se budu podle svého rozumu

06.10.2014 | 07:51 | Rozhovory

Milan Herold: Přijal jsem kandidaturu jako nestraník, chovat se budu podle svého rozumu

Kandidujete jako nestraník za KSČM. Proč jste se rozhodl kandidovat právě za tuto stranu?

Byl jsem osloven obyvateli ze společenství vlastníků bytů na náměstí 17. listopadu, kde jsem předsedou a vyzvali mne, abych přijal kandidaturu do zastupitelstva města, kde bych mohl hájit jejich zájmy a prosadit jejich požadavky, které dobře znám z každodenního kontaktu s nimi. KSČM mi dala záruky, že budu moci vždy zachovávat svůj názor a nebudu nucen plnit kolektivní stranická rozhodnutí, která by byla proti mému svědomí.

Lidé Vás znají jako živnostníka, restauratéra. Co tedy může příbramská KSČM nabídnout právě živnostníkům?

Podnikatelské prostředí je velmi důležité a město by s podnikateli mělo dobře vycházet a podporovat je. Příbram bojuje s nezaměstnaností a právě živnostníci a firmy mohou s tímto problémem pomoci. Je nutné, aby s nimi zastupitelé komunikovali a aby se podařilo navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Faktem zůstává, že komunisté vždy bez výjimky hlasovali proti prodeji městského majetku. Například budovy I. polikliniky či směny pozemků.

Co vy osobně považujete za svoji politickou prioritu, za něco, co chcete v kampani zdůrazňovat?

Jak jsem již řekl výše, budu prosazovat zájmy občanů. Dále bych rád prosadil, v souladu s právní legislativou, úpravu výběrových řízení tak, aby příbramští živnostníci měli větší šance na jejich realizaci. Příbramské peníze by měly zůstat doma.

Vzhledem k současnému počtu zastupitelů za KSČM se osmé místo, ze kterého kandidujete jeví jako spíše nevolitelné. Má tedy kandidatura smysl?

Věřím, že voliči využijí svého práva a budou křížkovat. Pokud lidé, kteří mě znají této možnosti využijí, tak se mi posun z osmého místa nezdá nereálný. Myslím si, že komunální volby by neměly být o stranách a jejich počtu, ale o jednotlivých jménech. Lidé by měli volit jednotlivé kandidáty, které znají a kterým důvěřují.

Jak vnímáte narychlo vzniklá politická sdružení?

Nová politická sdružení jsou podle mě účelově založená, a to nevidím jako dobré. S těmito novými subjekty přichází bohužel i negativní kampaň, která podle mého názoru v tomto předvolebním období dosahuje obřích rozměrů a znechucuje či dokonce odrazuje voliče. Přeji si, aby nově zvolení zastupitelé měli na paměti, že žijí v Příbrami a měli by společně pracovat tak, aby se zde všem dobře žilo. Je důležité, abychom všichni dbali na politickou kulturu a morálku.

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz