Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Monitor tiskovin, čtvrtek, 3. listopadu 2016

03.11.2016 | 13:55 | Regionalní

Monitor tiskovin, čtvrtek, 3. listopadu 2016

Titulní strany hlavních deníků

Hospodářské noviny informují, že Evropská komise schválí českou podporu obnovitelných zdrojů. Deník E15 zveřejňuje objem nákladů, které jsou spojené s migrační krizí. Deník Právo přináší rozhovor se šéfem Národní centrály proti organizovanému zločinu Michalem Mazánkem. Deník se věnuje vývozu českých zbraní. Mf DNES uvádí, že voliči ČSSD utíkají k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Lidové noviny píší, že exhejtmanovi Davidu Rahtovi svitla naděje. Jeho obhájci chtějí zpochybnit klíčové důkazy.

Zprávy

E15: Pět set podnikatelů testuje provoz EET. Do pilotního provozu elektronické evidence tržeb se do včerejšího dne přihlásilo 496 podnikatelů, kteří dohromady zaslali už 43 tis. účtenek. Podle šéfa finanční správy Martina Janečka zatím funguje systém bez problémů. Podnikatelům s EET pomáhá také Hospodářská komora. Více zde.

Právo: Experti: EET se má týkat i Aribnb. Podle daňové poradkyně Schaffer & Partner Zuzany Hrubé bude Airbnb podléhat systému EET. Důvodem je, že se u této služby na rozdíl od pronájmu, který do systému spadat nebude, nepodepisuje písemná podoba nájemní smlouvy.

HN: Solárníci své miliardy dostanou. Evropská komise podle zdrojů HN v nejbližších dnech schválí českou podporu obnovitelných zdrojů. Energetický regulační úřad tak v příštím roce vyplatí 42 miliard korun majitelům zelených elektráren.

HN: Lékaři budou on-line. Česko digitalizuje zdravotnictví, příklad si bere z Vysočiny. Už v pěti ambulantních nemocnicích na Vysočině funguje elektronické zdravotnictví. Lidé se tam k lékaři objednávají přes internet, lékaři vydávají elektronické recepty a nemocnice mají jednotný systém pro nákup léků a zdravotnického materiálu. Ministerstvo zdravotnictví teď pracuje na tom, aby tyto služby byly přístupné po celé ČR. Např. elektronické recepty budou muset lékaři povinně vydávat od roku 2018.

E15: Zrušená schůzka v Číně znepokojila Zaorálka. Členové čínské vlády včera zrušili plánované schůzky s českým ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) však věří tomu, že čínská strana bude plnit své závazky. Jeho náměstek se ve čtvrtek sejde s čínskou velvyslankyní.

E15: Migrační krize stála Česko už stamiliony. Vládní kabinet premiéra Bohuslava Sobotky zvyšuje výdaje spojené s migrační krizí. Na armádu, policii a tajné služby šlo letos o celkem 10 miliard korun více než loni.

HN: Stát doplní kapitál České exportní banky. Vláda včera schválila návrh ministerstva financí na posílení kapitálu České exportní banky o 2,5 mld. Kč. Peníze půjdou na pokrytí ztrát banky z poskytnutého úvěru 6,6 mld. Kč na stavbu elektrárny Poljarnaja.

HN: Růst zemí střední Evropy příští rok oživí. HDP zemí střední, jihovýchodní a východní Evropy by měl příští rok zrychlit díky oživení v Rusku a sousedních zemích, uvedl ve své zprávě Mezinárodní měnový fond. Tempo růstu v těchto regionech by se v roce 2017 mělo zvednout na 2,1 % z letošního 1,3 %.

LN: Němci se bojí čínských investic. Během první poloviny roku vstoupili čínští investoři do 37 zejména technologicky vyspělých německých firem, což je více než za celý loňský rok. Vláda v Berlíně se obává ztráty kontroly nad citlivými technologiemi a zvažuje proto regulaci, která by zamezila tomu, aby technologické firmy převzali neevropští investoři. Německo z obavy využití čipů ve vojenském průmyslu zrušilo již vydané povolení umožňující čínskému investorovi převzít výrobce čipů Aixtron, a to na základě doporučení amerických tajných služeb.

HN: Facebook ohlásil prudký růst zisku i tržeb. Americká společnost Facebook ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk na 2,37 mld. dolarů (57,7 mld. Kč). V minulém roce měla internetová společnost zisk 891 mil. dolarů. Celkové tržby vzrostly o 56 % na 7,01 mld. dolarů. Zveřejněná čísla překonala odhady analytiků.

HN: Škoda dodá trolejbusy na Slovensko. Plzeňský výrobce trolejbusů Škoda Electric dodá do Žiliny a Prešova celkem 30 nízkopodlažních trolejbusů za 435 mil. Kč. V případě opcí se počet nakoupených trolejbusů může zvýšit na 52.

Mf DNES: Neúspěšný hon na IT specialisty trvá pět let. Vydělávají přitom 100 tisíc. Podle průzkumu personálně poradenské společnosti Hays překotně rostou mzdy Java vývojářů, za posledních 5 let jejich mzda vzrostla o 43 %. Zkušený IT specialista si v Praze vydělá v průměru 100 tisíc Kč. IT odborníci chybějí hlavně ve státní správě a bankovnictví.

Mf DNES: Stát uvažuje o druhém pivovaru pro pardála. Čtvrtý největší český pivovar Budějovický Budvar, který loni dosáhl rekordního výstavu 1,6 mil hl, podle ministra zemědělství Mariana Jurečky vyrábí na absolutním maximu svých kapacit, a tak v některých dnech musí výroba prémiového ležáku ustoupit levnější značce Pardál. Národní podnik proto zvažuje akvizici výrobních kapacit i v cizině, kam by přesunul část výroby.

Mf DNES: Češi a Slováci tlačí na Unii kvůli šizeným potravinám. ČR chce využít předsednictví Slovenska v EU k vytvoření unijní legislativy, která by zamezila tomu, aby složení potravin bylo na západě a východu EU rozdílné. Podle Státní potravinářské a obchodní inspekce potraviny zahraničních koncernů určené pro český trh totiž obsahují méně hodnotné suroviny než v zemích staré evropské patnáctky.

Právo: České autobazary už tolik netáhnou. Podle Asociace prodejců použitých automobilů (APPAA) v Česku každoročně skončí 60 autobazarů. Dosud je v Česku podle APPAA 338 autobazarů, které mají kamennou prodejnou a zároveň nabízejí více než 30 aut.

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

Odbor vnější komunikace

Vložil: rs

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Online kamera - Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz