Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Monitor tiskovin, čtvrtek, 8. prosince 2016

08.12.2016 | 14:57 | Regionalní

Monitor tiskovin, čtvrtek, 8. prosince 2016

Titulní strany hlavních deníků

Deník informuje, že Poslanecká sněmovna ČR bude zítra volit předsedu Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Mf DNES odhaluje desítky solárních elektráren, které čerpají vyšší podporu, než na jakou mají nárok. Deník Právo popisuje vnitřní boje v sociální demokracii. Premiér Sobotka má v plánu vyškrtávat kandidáty do Poslanecké sněmovny ČR. Deník E15 upozorňuje, že tuzemským žákům klesá gramotnost. Hospodářské noviny píší o plánovaném schodku veřejných financí na rok 2017. Lidové noviny se zabývají rostoucími rozdíly mezi českými školami stejného druhu.

Zprávy

Mf DNES: Záloha 60 miliard na rok voleb. Poslanci včera schválili státní rozpočet na rok 2017 s plánovaným deficitem 60 mld. Kč. Podle ekonomů oslovených Mf DNES je však schodek předimenzovaný a bude se opakovat scénář z letošního roku s výsledným přebytkem. Podle prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého je makroekonomická predikce, z níž rozpočet vychází, spíše konzervativní, tedy že počítá s nižšími příjmy, než ve skutečnosti budou. Kromě toho však kritizuje narůstající počet státních zaměstnanců a s tím související nárůst daňové zátěže a regulací v soukromém sektoru.

E15: Růst českého průmyslu drhne. I kvůli Němcům. Průmyslová výroba v říjnu oproti minulému roku klesla o 1,7 %, navzdory předpovědím ekonomů, kteří očekávali mírný růst. Největší pokles zaznamenal automobilový průmysl, který je označován za motor tuzemského průmyslu. Zahraniční obchod zaznamenal přebytek 15,5 mld. Kč, což je o 300 mil. Kč více než před rokem.

HN: Účtenková loterie začne v polovině roku 2017. Ministerstvo financí již vypsalo výběrové řízení na zajištění účtenkové loterie k EET, kterou plánuje spustit v polovině roku 2017. Roční výhry by měly celkově dosahovat až 65 milionů Kč včetně např. věcné výhry automobilu.

E15: Kvalita českého školství klesá. Kvalita vzdělávání v ČR je v mezinárodním srovnání podle průzkumu OECD podprůměrná. Průzkum, který sleduje úroveň gramotnosti patnáctiletých žáků, navíc ukázal, že sledované ukazatele v průběhu času dlouhodobě klesají.

E15: ČNB v říjnu opět mohutně intervenovala. Česká národní banka v říjnu nakoupila druhý největší objem devizových prostředků (107 mld. Kč) od začátku intervencí. Nejvíc ČNB na devizovém trhu utratila ihned po spuštění intervencí v listopadu 2013, kdy utratila 200 mld. Kč. Větší aktivita ČNB na devizovém trhu je dána větším tlakem spekulantů, kteří věří v brzké ukončení intervencí a tedy zhodnocení svých investic.

LN: Renzi skončil. Senát schválil rozpočet. Italský premiér Matteo Renzi včera formálně rezignoval na svou funkci potom, co byl v nedělním referendu o reformě ústavy odmítnut jeho návrh na reformu ústavy. Svou rezignaci odložil na žádost italského prezidenta Sergia Mattarella kvůli schválení rozpočtu, který včera prošel senátem.

HN: Evropská centrální banka hodlá dál nakupovat cenné papíry. Důvodem je nízká inflace a sílící politická nejistota. ECB na svém dnešním zasedání pravděpodobně oznámí prodloužení nákupu vládních cenných papírů na podporu ekonomiky. Reaguje tak na politickou nejistotu způsobenou brexitem a negativním výsledkem italského referenda. Inflace se v eurozóně pohybuje hluboko pod plánovanými 2 % (v listopadu podle předběžného odhadu na 0,6 %).

Právo: Forejt asi přijde o prověrku. Bez ní do Vatikánu nepůjde. Prezident Miloš Zeman se veřejně zastal odcházejícího šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta a podpořil ho na post velvyslance ve Vatikánu. Kvůli kompromitujícímu videu, které ho může připravit o bezpečnostní prověrku, jsou však jeho šance na tento post nízké.

Mf DNES: Konvička opustil Alternativu pro ČR. Antiislamista Martin Konvička, který je znám svými výroky proti muslimským migrantům, vystoupil z politické strany Alternativa pro Českou republiku. Konvička ve stranu ztratil důvěru poté, co vláda rozhodla, že navrhne pozastavení její činnosti. Konvička již dříve opustil Hnutí Blok proti islámu a přerušil spolupráci se stranou Úsvit – Národní koalice.

 

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

Odbor vnější komunikace

čtvrtek, 8. prosince 2016

Vložil: rs

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz