Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Monitor tiskovin, pondělí, 7. listopadu 2016

07.11.2016 | 14:56 | Regionalní

Monitor tiskovin, pondělí, 7. listopadu 2016

Titulní strany hlavních deníků

Deník E15 se na své titulní straně věnuje sporu mezi společností ČEZ a Škodou JS ohledně nekvalitní kontroly svarů v jaderných elektrárnách. Mf DNES píše o zvyšujícím se počtu zbrojních průkazů v České republice. Lidové noviny zveřejnily rozhovor s lovcem pokladu sv. Maura, jenž se brání před obviněním, že by chtěl Česko obrat o relikviář sv. Maura, druhou nejcennější památku na českém území. Deník informuje o nezájmu Prahy omezit automobily v centru města. Hospodářské noviny se zabývají nadcházejícími americkými prezidentskými volbami. Deník Právo uvádí rozhovor s šéfem NBÚ Dušanem Navrátilem.

Zprávy

E15: Sobotka: Rozmrazujeme vztahy s Čínou, potřebujeme investory. Na víkendovém summitu 11 členů EU, 5 balkánských zemí a Číny v Rize podepsalo Česko s Čínou dohodu, ve které se specifikovaly body další bilaterální spolupráce. Úřad vlády uvedl, že jedním z cílů je udělat z Česka dopravní a logistický uzel mezi Čínou a některými částmi Evropy. Předsedu vlády B. Sobotku doprovázela podnikatelská delegace HK ČR.

E15: Čína a státy Evropy založí investiční fond. Na summitu 16+1 v Rize se dohodlo 16 evropských států s Čínou na vzniku fondu, jenž by měl být určen k financování projektů ve střední a východní Evropě. Čína by měla do fondu vložit až 10 mld. eur (270 mld. korun). Dle premiéra Bohuslava Sobotky ale fond pro Česko není prioritou, a proto se do něj státní prostředky nechystá vložit.

HN: EET straší e-shopy. Pro nás je horší než pro kamenné obchody, říkají prodejci. Nedostatečná metodika v používání elektronických platebních karet a virtuálních peněženek je problémem pro majitele internetových obchodů. Podstatou e-shopů je, že fungují 24 hodin denně a platby chodí na účet bez vědomí majitelů. Tím je tedy nemožné nejprve zaevidovat účtenku a následně přijmout peníze tak, jak to požaduje EET. Ministerstvo se podrobnější metodiku chystá vydat v průběhu prosince.

Deník: Koncert, fotbal či bar. Stát řeší, jak je chránit před terorem. Ministerstvo vnitra se v současnosti snaží o zajištění větší bezpečnosti tzv. měkkých cílů, jež jsou nejsnadnějším terčem teroristických útoků. Pomoci by mohli i experti sdružení v Bezpečnostní sekci Hospodářské komory ČR. Např. pořadatelé koncertů či fotbalových utkání by tak od HK ČR získali doporučení, jaká opatření mají pořadatelé učinit a jaké firmy najmout.

Mf DNES: Tři (a jeden) rok se slabou korunou. Již 3 roky probíhají intervence ČNB, která bojuje proti posilování domácí měny. Zvýšení vývozu a vysoká zaměstnanost je ale podle expertů pouze krátkodobým přínosem a ČNB by měla v období růstu od intervencí co nejdříve opustit. V delším období by důsledky nemusely být pozitivní, slabší kurz totiž znamená dražší dovoz technologií, a tím i pomalejší robotizaci.

E15: Wall Street klesá nejdéle od roku 1980. Kvůli obavám z možných výsledků amerických prezidentských voleb zaznamenala americká burza 9 ztrátových dní, během nichž investoři přišli o 3 % svých peněz. Obavy jsou především z Trumpova úspěchu, ale i vítězství jeho protikandidátky Clintonové by mohlo mít, dle ekonomů, dlouhodobě negativní vliv na burzu.

E15: ČEZ chystá žalobu na Škodu JS. Energetická společnost ČEZ dokončuje žalobu na strojírenskou firmu Škoda JS. Po loňském zjištění nekvalitních rentgenových snímků svarů, prasklin a dalších vad na potrubí, jejichž údržbu má na starosti právě Škoda JS, viní ČEZ strojírenskou společnost z odstávek výroby v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín a požaduje po ní až miliardy z ušlého zisku.

E15: Číňané se chystají převzít Florentinum za miliardy. Čínská skupina CEFC se chystá koupit největší kancelářský komplex v centru Prahy Florentinum. Tato první čínská akvizice v tuzemském kancelářském segmentu by měla mít, dle deníku iDnes.cz, hodnotu více než 280 mil. eur.

E15: Pivovary pomáhají hospodám s EET. Některé pivovary se snaží dojednat pro hospody prodávající jejich pivo výhodnější nákup zařízení pro EET. Patří mezi ně například Plzeňský Prazdroj či Staropramen. Pro hotely a restaurace má EET začít platit již od prosince tohoto roku.

Právo: Spořitelně stoupl čistý zisk o sedm procent. Díky rekordnímu objemu nových hypoték a jednorázovému výnosu z prodeje akcií Visa Europe se České spořitelně podařilo za letošní čtvrtletí zvýšit čistý zisk o 7,1 % na 11,9 mld. korun. Provozní zisk se ale snížil o 6,2 %.

 

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

Odbor vnější komunikace

pondělí, 7. listopadu 2016

Vložil: rs

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Online kamera - Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz