Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

MŠ Školní zakoupila Magic box - kouzelnou skříňku

02.6.2014 | 14:27 | Regionalní

MŠ Školní zakoupila Magic box - kouzelnou skříňku

Příbramská mateřská školka ve Školní ulici má pro své žáčky novou interaktivní pomůcku, Magic box, tedy kouzelnou skříňku. Jedná se o novou, moderní technologii, které je kombinací interaktivního plátna o velikosti 1,2 x 2 metry a dataprojektoru. Plátno je umístěno přímo na podlaze a děti s ním pracují pomocí elektronických per. V přirozené poloze mohou děti pracovat jak ve skupinkách, tak samostatně.

S kouzelnou skříňkou lze provádět širokou paletu aktivit - je možné použít plátno na kreslení, ve výbavě nechybí výukové programy či grafomotorická cvičení pro uvolňování ruky, což je velmi vhodné pro předškolní děti. Zároveň lze novou pomůcku připojit na internet, díky čemuž mohou paní učitelky například vyhledat obrázek zvířete, které děti neznají či najít odpověď na některou ze záludných otázek dětí.

Mateřská školka zaplatila pomůcku ze svého rozpočtu, celkové náklady činily 79 000 Kč včetně DPH. V ceně je projektor, počítač s bezdrátovou myší a klávesnicí, dvě interaktivní pera, promítací plátno, kreslící program a matematický výukový program pro předškoláky. Všichni pedagogové byli pečlivě proškoleni a školka s osmi třídami používá novou pomůcku od března.

Zeptali jsme se ředitelky mateřské školky, Romany Plecité, jak děti na novou pomůcku reagují? "Děti se vesměs na práci s MAGIC BOXEM těší, rády plní jednotlivá zadání, nebojí se nových úkolů, protože ví, že se mohou společně domlouvat, radit se. I když se chybička někdy vloudí, mohou se vrátit a úkol zopakovat. Je to skvělý doplněk výuky."

Jelikož MŠ Školní patří k největším školkám ve městě, je přáním ředitelky zakoupit ještě jednu kouzelnou skříňku: "Přestože je „Kouzelná skříňka“ pojízdná, rádi bychom zakoupili ještě jednu. Přece jen časté převážení z budovy do budovy není pro nás ideální. A tak pokud se objeví v rozpočtu na letošní rok nějaká rezerva, určitě budeme vědět, jak s ní naložíme."

Podle slov ředitelky Plecité je magic box vynikající pomůckou, kterou by jistě uvítali i v ostatních školkách. Dodavatelská firma navíc všechny ředitelky a pedagogy, kteří měli zájem, s magic boxem seznámila a ohlasy byly jenom pozitivní.

Na novou pomůcku se byl podívat také radní města Příbrami pro školství, Juraj Molnár: "Magic box je úžasné spojení moderní techniky a vzdělávání hrou. Je vidět, že děti tato forma výuky velmi baví a pokud to finanční možnosti školek či města dovolí, určitě doporučuji pořízení této pomůcky," ohodnotil magic box Juraj Molnár.
 

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz