Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Na Dobříšsku řádí zloději

09.7.2016 | 23:48 | Krimi

Na Dobříšsku řádí zloději

Povedená dvojice vykrádala obchody

Kriminalisté tento týden sdělili obvinění 23letému muži a jeho o dva roky starší přítelkyni. Oba mají mít na svědomí nejméně deset krádeží v obchodech. Nejčastěji brali zboží v příbramských prodejnách, jednou byli také v Dobříši a v Hořovicích. Šlo většinou o drogistické věci, např. řasenky, make-upy, korektory, šampony, parfémy a krémy. Dále zaměřovali svou pozornost i na oblečení, zcizili celkem 29 kusů mikin, tepláků, bund, kabátů a obuvi. Přes sto různých položek vzali v prodejně krmiv pro zvířata.

V některých případech ke krádežím přibrali i čtyři své kamarády. Měli rozdělené úlohy, někdo odlákal pozornost prodavaček a další mezi tím kradli nebo jeden odstraňoval čárové kódy a ostatní zboží ukládali do kočárku či tašek. Celkem byla způsobená škoda stanovena na téměř 40 tisíc korun. Nyní povedené dvojici hrozí, že si pobudou až na dobu tří let odděleně, a to v různých věznicích.

 

Na Dobříšsku řádí zloději

Dvě kůlny, tři chaty, jeden dům a dvě vozidla vykradl zatím nezjištěný pachatel či pachatelé na Dobříšsku. Celkem byla vzniklá škoda odhadnuta na 180 tisíc korun. Krádeže byly nahlášeny na policii během tří dnů od 3. a 5. května.

Ve Staré Huti zmizela z kůlny rozbuska, motorová pila, multifunkční bruska, vrtačka a akumulátorová svítilna. Kůlnu v Mokrovratech zloděj prohledal, ale nic z ní neodcizil. Vnikl však ještě na stejném pozemku do garáže a chaty. Odnesl si odtud potraviny, elektrický vařič, polštář, cestovní tašku a potahy na zahradní nábytek. Z jiných dvou chat v této obci byl ukraden starožitný dalekohled, televizor, trakční baterie, dámské horské kolo, potraviny a alkohol. V rodinném domě v Novém Kníně nenechavec zcizil šperky, bižuterii, notebook a finanční hotovost. Z aut zaparkovaných v Dobříši vzali pachatelé dalekohled, kameru, navigaci a airbag.

 

Po nárazu byl strom přelomen

Lehkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala dne 2. května chvíli před polednem v katastru obce Jince. Jednašedesátiletý řidič přejel v zatáčce do protisměru a poté sjel mimo vozovku. Následně narazil do stromu, který se při havárii přelomil. Automobil zůstal v konečném postavení na pravém boku opřený o další strom. Hmotná škoda byla odhadnuta na 120 tisíc korun.

 

por. Bc. Monika Schindlová, DiS., tisková mluvčí P ČR Příbram  

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz