Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Na gymnáziu o dopingu ze všech stran

06.3.2016 | 20:54 | Od Vás

Na gymnáziu o dopingu ze všech stran

Studenti a učitelé Gymnázia pod Svatou Horou se ve čtvrtek 3. března zúčastnili besedy s Mgr. Michalem Polákem, členem Antidopingového výboru ČR, jenž je metodikem vzdělávání sportovců, trenérů a studentů v dopingové problematice. Beseda proběhla v průběhu dvouhodinového bloku tělesné výchovy v konferenční místnosti nedávno postavené administrativní budovy Kostky Pb.

V průběhu větší části této akce nás pan Mgr. Polák zasvětil do základů dopingové a antidopingové problematiky, přidal nám i několik konkrétních příkladů užívání těchto ve sportu nepovolených látek. Díky jeho poutavému povídání jsme tak měli možnost dozvědět se mnoho informací o World Anti-doping Agency (zkráceně WADA) a jejím fungování, o Antidopingovém výboru ČR, o trestech spojených s odhalením dopingu, o antidopingové prevenci a o tom, že ne všechny látky jsou zakázány ve všech sportech.

Pro mě osobně asi nejzajímavější částí jeho vyprávění byla část týkající se státem řízeného dopingu v současné Ruské federaci. Zajímavé bylo také zjištění, že takovýto typ dopingu byl v dobách železné opony ve většině států východního bloku, nevyjímaje tehdejší ČSSR.

Beseda byla velmi poutavá i poučná, a to i pro mne jako sportovního laika. Pan Mgr. Polák byl potěšen zájmem studentů o dané téma a přislíbil další besedu, tentokráte zaměřenou na antidopingové kontroly během olympiády v Riu de Janeiru.

Jan Berka, 2. C, Gymnázium pod Svatou Horou

 

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz