Na zastávkách MHD nejsou lavičky

19.9.2017 | 17:06 | Od Vás

Na zastávkách MHD nejsou lavičky

Město Příbram dělá pro seniory poměrně hodně. Staví jim byty, mají svojí kartu, jezdí na zájezdy, budou mít svůj den. To je samozřejmně dobře, protože si to zaslouží.

Dost často ale seniorů slyším, že si nemají kam  sednout při čekání na autobus MHD. Poslal jsem před několika lety tento požadavek na město i s návrhem, že by se mohlo využít služeb společnosti, která instaluje reklamní lavičky po městech zcela zdarma. V Příbrami jsou v areálu nemocnice na Zdaboři.

Přišla odpověď, že je to dobrý nápad a začalo se s přípravou. Jednalo se firmou, hledala se místa, kam by se lavičky umístnily. Když bylo vše hotové, přišla zajímavá zpráva. Rada města to  zamítla!  Několika měsíční práce úředníků byla zbytečná.

Napsal jsem znovu panu starostovi a řediteli Technických služeb, že by se měly lavičky na zastávky osadit. Poslal jsem i fotky seniorů čekajících na autobus ze zastávek Politických Vězňů a Podbrdská.  Do dnešního dne se nic nestalo, lavičky nadále nejsou. Tak to museli senioři na Březových Horách vyřešit po svém. Přinesli si na zastávku svoji židli!


Foto a text Vladimír Srnka

Vložil: rs

Reklama

Copyright © 1990-2018 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz