Největší betlém ze sena mají v Čenkově.

04.12.2016 | 14:34 | Od Vás

Největší betlém ze sena mají v Čenkově.

Betlém ze sena byl poprvé v Čenkově postaven v roce 2010. Skládal se ze svaté rodiny, Tří králů, osla a vola. Každým rokem přibývalo postupně několik postav. Došlo to tak daleko, že v roce 2012 byl zapsán do České knihy rekordů a kuriozit v Pelhřimově jako největší betlém ze sena v životní velikosti s oděnýma postavama.

V současné době se na návsi nachází 53 figur z toho je 30 lidských a 23 zvířat. Betlém si můžete projít a stát se tak jeho součastí. Při vaší cestě k jesličkám potkáte mnoho postav, které jistě vy i vaše děti poznají. Pasačka ženoucí husy, chlapec s kozou, muž nesouci v náručí jehnátko. Nemůže chybět ani pasák se stádem ovcí. Maharadža jedoucí na slonovi, velbloud vezoucí dary a mnoho dalších postav, které půjdou s vámi. Skupina muzikantů, která vyhrává u jesliček kde se klaní Tří králové narozenému Ježíškovi.

Postavy nemají obličeje a je pouze na vaši fantasii, koho si představíte, že jde právě s vámi.

Betlém v Čenkově můžete navštívit od 3. prosince 2016 až do 8. ledna 2017 na návsi v Čenkově u kapličky.

17. prosince od 17 hod se zde bude konat každoroční "Adventní koledování". Hodinka plná koled a písní v podání místní hudební skupiny. Po celou dobu bude betlém barevně osvícen. Na památku si můžete zakoupit hrnky, svíčky, puzzle s motivem Čenkovského betlému.

Kdo neviděl - neuvěří jak celé seskupení dokresluje vánoční atmosféru.

Jiří Firýt - text a foto

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2020 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz