Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Noc kostelů 2016 v Příbrami

08.6.2016 | 22:50 | Z radnic

Noc kostelů 2016 v Příbrami

Již sedmým rokem se letos 10. června ve večerních hodinách v Příbrami rozezní zvony místních kostelů, aby tak otevřely své brány široké veřejnosti. Jak jistě tušíte, jedná se o tradiční NOC KOSTELŮ, která probíhá v celé České republice i v některých dalších evropských zemích. Na jednu noc se otevřou sakrální prostory a místa, která nejsou běžně přístupná a návštěvníci se tak mohou seznámit s kulturním a duchovním dědictvím našeho města.

V letošním roce otevírá své brány kostel Svatého Jakuba Staršího na Náměstí TGM, Svatá Hora-bazilika Nanebevzetí Panny Marie a Sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra Československé církve husitské na Březových Horách. Tato Noc je nejen příležitostí k tomu, aby se lidé blíže seznámili s kulturními památkami nebo se zaposlouchali do tónů duchovní hudby, ale nabízí také možnost vzájemného setkávání, rozhovorů či vnitřního ztišení, které je pro mnohé z nás v současném uspěchaném světě velmi vzácné. 

Všechny tři kostely nabízí bohatý program s komentovanými prohlídkami, aktivitami pro děti, koncerty duchovní hudby a možnostmi setkání a rozhovorů v průběhu celého večera.

V průběhu celého večera zajišťuje Město Příbram bezplatnou kyvadlovou dopravu mezi zapojenými kostely.

Podrobný program příbramských kostelů a dalších měst, která se do této celostátní akce zapojují, naleznete na www.nockostelu.cz

Jste srdečně zváni příbramskými farnostmi.

 

Za organizační tým Noci kostelů Lucie Křížová

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz