Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

O nové kino je zájem, přidává se!

13.12.2016 | 12:19 | Kultura

O nové kino je zájem, přidává se!

Vzhledem ke zvýšenému zájmu diváků o filmy v nově zrekonstruovaném kině bude přidáno několik promítání filmu Anděl páně 2. V neděli 18. prosince od 18 hodin a v sobotu 31. prosince od 13,30 a 16 hodin. Na své si přijdou i milovníci 3D filmů, kteří už nemusejí za rozšířeným filmovým zážitkem jezdit až do Prahy. 259 nových a pohodlnějších sedadel se těší na vaši návštěvu!

Nová sedadla ocení i páry, které chtějí prožívat filmový zážitek bez rušivé přepážky – kino dostalo pět dvousedadel. Jedna z řad je určena také pro vozíčkáře. Sedadla instalovala firma HOKO-VH za téměř 1,2 milionu korun (bez DPH). Celkově vyšla úprava podlah, výměna sedaček, nová promítací technologie a odvodnění na více jak 5 milionů korun.

Nejdříve to vypadlo, že se zrekonstruované kino otevře až v lednu. Nakonec ale prošlo kolaudací o více než měsíc dříve. A to i za cenu, že po havárii je kino zprovozněno s drobnými omezeními.

Vlivem havárie vedení požární vody pod podlahou bude prozatím částečně omezen pohyb na schodišti a v chodbě u kinosálu. Práce probíhají za zástěnami a neovlivní provoz kina,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda. „Snažili jsme se udělat vše pro to, abychom Příbramanům otevřením kina zpříjemnili adventní a vánoční čas,“ doplnil.

Průběh rekonstrukce

V počáteční fázi rekonstrukce byly zjištěny konstrukční anomálie pod podlahou, a to především v horní, tedy vyšší části hlediště. „Geologický průzkum poukázal na dutiny o velikosti až 34 centimetrů. Nemohli jsme vyloučit propad a pokles navážek pod podlahou,“ uvedl místostarosta Václav Švenda. Stavební firma Invessales, která ve výběrovém řízení na úpravu hlediště zvítězila s částkou 2,9 milionu korun (bez DPH), proto provedla kompletní sanaci podloží. V rámci této úpravy pak byla vyměněna podlahová krytina a instalováno nové nouzové osvětlení. Součást stavebních úprav představovalo i odvodnění drenážní šachty ve spodní části hlediště. Dispozice a provoz sálu kina a navazujících prostor zůstaly jinak beze změn, stejně jako propojení na chodby, hygienické zázemí, vstupy nebo šatny.

Za kolik?

Záměrem Divadla A. Dvořáka, které kino provozuje, je promítat za minimální ceny, které povoluje distributor. Prakticky to znamená 100 – 130 korun za film ve 2D a 150 – 180 korun za 3D snímek. „Na filmy ve 3D je potřeba si zakoupit speciální brýle. Jejich cena je 22 Kč a jsou určeny pro opakované použití,“ vysvětlil na závěr místostarosta Švenda.

Občerstvení

S nově zrekonstruovaným kinem byla také rozšířena nabídka občerstvení. Za zmínku stojí zejména nový box na popcorn, který tuto pochoutku udržuje v čerstvém a teplotně optimálním stavu. V nabídce je slaná, sladká a sýrová příchuť a popcorn si můžete objednat v různých velikostech balení. Novinkou je to největší, na kterém najdete obrázky filmů, které momentálně „běží“ na plátnech kin. Další novinkou je prodej kukuřičných nachos. Nechybí ani je kvalitní káva a cappuccino, nabídka alko i nealko nápojů a také různé cukrovinky a slané pochutiny.

Program kina naleznete zde: http://www.kinopribram.eu/

 

Vložil: rs

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz