O záchraně Dobříše v divizi rozhodne až poslední zápas proti Soběslavi

12.6.2018 | 13:05 | Regionalní

Předposlední kolo fotbalové divize A zástupcům Příbramska vůbec nevyšlo. Jak Dobříš, tak Sedlčany cestovaly k soupeřů a zpět si nepřivezly ani jeden bod.
Tatran odjel k předposlednímu zápasu do Prahy bez sedmi hráčů, přesto předvedl velmi solidní výkon. Tým si dokázal vytvořit i několik šancí, ale v gól je neproměnil. Ještě lépe to ze strany Sedlčan vypadalo ve druhém poločase, ale nakonec se stalo nemožné. Z jediného protiútoku v 74. minutě vstřelila Aritma gól,   který byl nakonec vítězný.

Aritma Praha – Tatran Sedlčany 1:0
Branka:
74. Glasnovič. Rozhodčí: Šmat. ŽK: Beneš – Soldát, Kvěch. Poločas: 0:0.

V Březové udeřila Dobříš už v první minutě, ale Puchmajerův dlouhý aut do pokutového území, ale Matějka míč nezpracoval. Pak už iniciativu převzala Březová, a dokázala branku Dobříše několikrát ohrozit. V závěru poločasu měla zase navrch Dobříš, ale stav se neměnil. Te se změnil až ve 41. minutě, když po Březovou poslal do vedení Vůjtěch.
Do druhé půle vstoupila Dobříš se snahou vyrovnat, ale v 60. minutě přidala Březová druhý gól. Naději pro Dobříš vykřesal o pět minut později Matějka, který snížil na 2:1, jenže mezi 70. a 76. minutou přidala Březová další dva góly a   Dobříši sebrala na bodový zisk naději. O setrvání v divizi tak bude muset Dobříš bojovat doma v sobotu proti Soběslavi. a potřebuje bodovat naplno.

FK Březová – MFK Dobříš 4:1
Branky:
41. Vůjtěch, 60. Šellong, 70. Kašpar, 76. Vaněček – 65. Matějka. Rozhodčí: Štuk. ŽK: Kašpar, Vůjtěch, Vaněček – Šrain, Talůžek, Puchmajer. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 29. kola Divize A: Petřín Plzeň – SK Rakovník 1:3 (1:0), Přeštice – Klatovy 1:0 (0:0), Český Krumlov – Marianské Lázně 1:2 po pen (1:1), Roudné – Karlovy Vary 2:1 po pen. (1:1), Doubravka – Jankov 3:1 (1:1), Soběslav – Hořovicko 4:2 (3:0).

1. Karlovy Vary                 30  20  4  2    4  98:33  70
2. Aritma Praha                29  14  4  5    6  55:33  55
3. SK Rakovník                29  12  3  5    9  54:47  47
4. Soběslav                      29  14  1  2  12  52:48  46
5. Březová                        29  13  2  3  11  55:55  46
6. Mar. Lázně                   29  11  4  3  11  63:54  44
7. Hořovicko                     29  13  2  1  13  53:53  44
8. Doubravka                   30  10  4  6  10  46:50  44