Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Permoníci a Základní škola 28.října

06.6.2016 | 15:30 | Od Vás

Permoníci a  Základní škola 28.října

V letošním roce, kdy si naše město připomíná 800. výročí od první písemné zmínky a dalo by se říci, že slaví krásné a kulaté narozeniny, přemýšlely jsme i my - učitelky, ve třetích ročnících, jak se zapojit do těchto oslav.

Nápadů se objevilo mnoho a nakonec jsme po velkém úsilí vybraly motiv z hornictví, jímž je Příbram nejznámější. Tímto motivem se stal permoník, pomocník horníků v dole, který podle pověstí pomáhal při práci dobrou radou a upozornil na hrozící nebezpečí.

Abychom dětem tyto postavy alespoň trochu vypodobnily, přečetly jsme několik povídek a příběhů o permonících. Představy dětí na podobu permoníků se lišily a ani my jsme se nedokázaly přesně shodnout. Nakonec padlo rozhodnutí postavu permoníka ztvárnit každý podle své fantazie.

Naši třeťáci ve spolupráci s rodiči a prarodiči se s chutí a nadšením pustili do práce. Každý den, kdy byla možnost popovídat si s dětmi o pokračování jejich práce nevycházely jsme z údivu. Tolik nápadů a podob bájných důlních skřítků bychom asi jinde než v našich třídách hned tak nenalezly. Stejně jako se lišila podoba permoníků, lišil se i materiál, z něhož byli vyrobeni.

Prací se sešlo tolik, že by vydaly na výstavu. Po dohodě s jedním z organizátorů letošního 20. setkání hornických měst a obcí ČR Spolkem Prokop Příbram vznikl nápad na uspořádání výstavy děl našich žáků v prostorách z nejpříhodnějších a to v šachetní budově dolu Marie na Březových horách.

Tak tedy, pokud se o víkendu 10. – 12. června vydáte na březohorský důl Marie na setkání hornických měst a obcí ČR, namiřte své kroky i do šachetní budovy dolu Marie a zde všude kolem sebe uvidíte dílka našich žáčků a Vašich třeba synů, dcer, vnuků, vnuček atd. Určitě výstavu navštivte, protože se bude nač dívat a budete stejně jako my velmi příjemně překvapeni.

Žáci 3.A , 3.B a třídní učitelky.

 

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz