Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Pervitin v hodnotě 19 milionů

20.7.2016 | 09:33 | Krimi

Pervitin v hodnotě 19 milionů

Husarský kousek se povedl příbramským policistům, kteří při akci s názvem BALVAN zadrželi dva výrobce pervitinu, jehož hodnota činí zhruba 19 milionů korun. Během minimálně 1,5 roku dokázali vyrobit několik kilogramů metamfetaminu. Varnu měli v garáži rekreačního objektu v jedné obci na Příbramsku. Největší kuriozitou tohoto případu je, jak dokonalou kamufláž použili k přepravě pervitinu, ale i léků a chemikálií potřebných k jeho výrobě. Obstarali si vozidlo sanitní služby a oděv záchranáře včetně doplňků od nášivek až po boty. Byli velmi precizní, nezapomněli ani zfalšovat průkaz zdravotníka. Čtyřicetiletý muž sanitku řídil a jeho čtyřiatřicetiletý komplic si hrál na pacienta, chtěli se tím vyhnout policejním kontrolám.

V hledáčku policie byla povedená dvojice několik měsíců. Výrobci netušili, co se na ně při završení akce BALVAN „valí“. Koncem minulého týdne, právě když vařili novou dávku drogy, si na ně kriminalisté došlápli. Na zadržení ozbrojených pachatelů se podílela zásahová jednota. Při několika domovních a nebytových prohlídkách bylo nalezeno kromě kompletní varny a chemikálií i půl kilogramu pervitinu, pět střelných zbraní, z toho tři nelegálně držené včetně samopalu s tlumičem i optikou, a dále 500 ks střeliva. Samozřejmě bylo zajištěno i sanitní vozidlo, kterým vše potřebné přepravovali.

Mladší z mužů byl již delší dobu v celostátním pátrání kvůli spáchání obdobného trestného činu. Policisté ho následně převezli do výkonu trestu. Druhý muž, jak se ukázalo, usedl za volant, ačkoliv má blokovaný řidičský průkaz, protože dosáhl 12 bodů.

Případ si nakonec kvůli velkému rozsahu převzali kriminalisté Středočeského kraje. Oběma mužům sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterým za to hrozí osm až dvanáct let pobytu za zamřížovanými okny.

 

por. Bc. Monika Schindlová, DiS., tisková mluvčí P ČR Příbram

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV Fonka



Gym TV



Online kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz