Po divizním okresním derby v Dobříši se radoval Tatran Sedlčany

29.5.2017 | 20:39 | Sport

Okresní fotbalové derby, ať je to v jakékoliv soutěži, má vždy zvláštní náboj. Ano, rozdílné postavení týmů to nemůže ovlivnit. Postavení Dobříše a Sedlčan však příliš rozdílné nebylo, v tabulce divize byly před utkáním sousedy. O to víc bylo derby na Dobříši sledovaným zápasem, které přilákalo na pět stovek diváků.
Hosté nastoupili oslabeni o pět hráčů základní sestavy, které dobře doplnili dorostenci. V úvodu se derby ukázalo jako nervozní z obou stran, přestože oba týmy už neměly záchranářské starosti, a tak mohly hrát v klidu. Přesto byl v úvodu aktivnější Tatran Sedlčany, který už ve třetí minutě nastřelil tyč. K překvapení domácích fanoušků byly Sedlčany aktivnější i v dalším průběhu zápasu, ale první přeci jen udeřila Dobříš, když ve 31. minutě poslal Dort míč přes celé pokutové území na volného Šraina, který poslal domácí tým do vedení 1:0. Výkon Sedlčan, přestože v prvním poločase měly více šancí, ale nedaly gól, nebyl kladně hodnocen. Však také v kabině Sedlčan hráčům důrazně trenér domluvil. A bylo to znát. Hra Sedlčan se ještě výrazněji změnila. Vyrovnat mohly už dvě minuty po přestávce, ale Kdolský z velkého vápna poslal míč nad dobříšskou branku. Reparát se mu povedl až v 61. minutě, kdy z trestného kopu ze 30 metrů poslal míč do šibenice a vyrovnal. Dobříš se ještě vzpamatovávala z vyrovnání, když už za tři minuty přidaly Sedlčany druhý gól. O ten se postarala dvojice Němec-Senft. Zatímco Němec utekl po pravé straně domácí obraně, Senft z pokutového území nekompromisně zavěsil a poslal Tatran do vedení. Tlak Sedlčan nekončil, v šancích byli Soldát, Kdolský i Němec. Na druhé straně domácí Dobříš hrozila především z nebezpečných standardek, po jedné takové sedlčanský brankář Capouch zabránil v 89. minutě vyrovnání. Dobříš se tak vyrovnání nedočkala a tři body putovaly do Sedlčan.

MFK Dobříš – Tatran Sedlčany 1:2
Branky:
31. Šrain – 62. Kdolský, 64. Senft. Rozhodčí:  Kyncl. ŽK: Talůžek, Karas – Brotánek, Hofman, Kvěch, Senft. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 27. kola: Čížová – Aritma Praha 3:1 (3:0), Motorlet Praha – Rokycany 3:1 (0:1), Doubravka – Klatovy 1:2 (0:0), Ostrov – Karlovy Vary 3:2 (2:1), Roudné – Mariánské Lázně 3:0 (0:0), Jankov – Admira Praha 0:1 (0:1), Sušice –  Český Krumlov 0:1 (0:1).

1. Čížová                                   27  21  2  0    4  76:24   67
  2. Motorlet                                 27  18  1  5    3  67:18   61
  3. Karlovy Vary                          27  18  2  2    5  86:33   60
  4. Admira Praha                         27  16  4  3    4  56:21   59
  5. Klatovy                                   27  13  3  1  10  42:39   46

6. Tatran Sedlčany                   27  12  2  1  12  35:38   41
  7. Aritma Praha                          27  10  4  2  11  33:42   40
  8. Doubravka                             27  11  2  2  12  44:36   39