Po vítězství s Kolínem sahali příbramští basketbalisté i po skalpu nymburské Remy

16.11.2017 | 20:00 | Sport

Basketbalistům Příbrami se v nově vzniklé Středočeské lize daří. Po čtyřech dvojkolech jsou zatím čtvrtí se ziskem devíti bodů.
O víkendu nejdříve hostili béčko Kolína, které porazili těsně rozdílem čtyř bodů.  Během celého utkání byl k vidění vyrovnaný basketbal, skóre na tabuli se měnilo jako na houpačce. První čtvrtinu vyhrál Kolín, v poločase už ale vedla Příbram o čtyři body. Po přestávce hráli oba celky hodně defenzivně, Příbram třetí čtvrtinu prohrála 11:13, ovšem poslední čtvrtina už zase patřila Příbrami. Tu vyhrála o tři body a celkové si po vítězství 70:66 mohla připsat třetí vítězství v soutěži.
Dalším soupeř Příbrami byla nymburská Rema, která patří k favoritům soutěže. Jenže příbramský celek se nezalekl, ale po třech čtvrtinách, které všechny vyhrál, si vytvořil sedmibodový náskok. Jenže poslední čtvrtinu Příbram nezvládla. Rema zlepšila obranu a především střelbu, díky níž vyhrála poslední čtvrtinu o dvacet bodů a tím i celkový zápas.

BK Příbram – BC Kolín B  70:66
Body Příbrami:
Velebil 18, Ureš 17, Petřík 10, T. Řeřicha 10, Mokruša 8, Šimáček 5, J. Řeřicha 2. Čtvrtiny:  15:16, 23:19, 11:13, 21:18.

Ostatní výsledky 7. kola: Pečky – Český Brod 62:56, Benešov B – Mělník 74:68, Beroun –  Rema Nymburk 55:83.

BK Příbram A – BC Real Réma Nymburk 63:76
Velebil 19, Ureš 15, Petřík 14, T. Řeřicha 5, Mokruša 4, Klaudy 2, J. Řeřicha 2, Šimáček 2. Čtvrtiny: 21:18, 14:13, 14:11, 14:34.

Ostatní výsledky 8. kola: Beroun –  Kolín B 102:52, Benešov B –  Mladá Boleslav B 68:96.

1. Ml. Boleslav B                   7  5  2  525:442  12
2. Nymburk                            5  5  0  391:304  10
3. Mělník                                6  3  3  453:411    9

4. BK Příbram                     6  3  3  441:421    9
5. Benešov B                        6  3  3  375:433    9
6. Beroun                              5  3  2  384:358    8
7. Pečky                                5  3  2  312:312    8
8. Kolín B                              7  1  6  402:502    8