Po vítězství v Doubravce je Dobříš v divizi už šestá

17.5.2017 | 10:00 | Sport

Fotbalová divize dovolila o víkendu zástupcům Příbramska venku bodovat jen jednou. Trochu nečekané tři body dokázala přivézt Dobříš z trávníku Doubravky, kterou tak v tabulce i přeskočila. Vůbec se nedařilo Tatranu Sedlčany, který zajížděl za lídrem divize do Čížové, kde inkasovaly pět branek.
Fotbalisty Dobříše nečekalo v Doubravce snadné utkání. Přesto chtěla Dobříš podat co nejlepší výkon a soupeři vrátit domácí podzimní porážku 0:1. A začala velmi dobře. Od prvních minut byla aktivní a už v 16. minutě zařídil Dort její vedení. Domácí Doubravka sice za čtyři minuty vyrovnala, ale to bylo od ní vše. Dobříš stále, až dokonce prvního poločasu, byla fotbalovější a divákům se více líbila. Dokonce se jim odměnila druhým gólem, kterým si Dobříš zajistila poločasové vedení. Po přestávce se očekával tlak Doubravky, která chtěla proniknout na 5. místo, ale Dobříš ze své fotbalovosti neustoupila. Velmi dobře hrála po křídlech, domácí často zatlačovala před jejich velké vápno. V 65. minutě se dokonce Dort zapsal jako střelec podruhé, když zvýšil na 3:1. Tento výsledek už Dobříš dokázala udržet až do konce.
Sedlčany se musely v utkání vyrovnat nejen se sílou soupeře, ale i s velmi nerovným terénem, který domácímu týmu vyhovoval dokonale. Sedlčany tak nemohly ani kombinovat, jak by si přáli. O jejím debaklu rozhodl už první poločas, ve kterém po hrubých chybách obrany inkasovaly čtyři branky. Obrana Sedlčan nebyla spolehlivá ani ve druhé části zápasu, i když tentokrát povolila domácí Čížové vstřelit jen jeden gól.

SK Doubravka – MFK Dobříš 1:3
Branky:
20. Sýs – 16. a 65. Dort, 38. Maryška. Rozhodčí: Štuk. ŽK:  0 – Martin Puchmajer. Poločas: 1:2.

Sokol Čížová – Tatran Sedlčany 5:0
Branky:
11. a 29. Janda, 23. Nečas, 39. Jirouš, 85. Polodna. Rozhodčí: Brychta. ŽK: Dvořák – Vystyd. Poločas: 4:0.

Ostatní výsledky 25. kola divize A: Motorlet Praha – Klatovy 6:0 (1:0), Mariánské Lázně – Český Krumlov 3:0 (2:0), Ostrov – Admira Praha 0:2 (0:0), Roudné – Karovy Vary 1:2 (0:1), Jankov – Aritma Praha 3:2 (1:2), Sušice – Rokycany 1:5 (0:1).

1. Čížová                           25  18  2  0    5  68:22  58
  2. Karlovy Vary                   25  17  2  2    4  75:30  57
  3. Motorlet                         25  17  1  4    3  65:21  57
  4. Admira Praha                  25  15  3  3    4  55:21  54
  5. Klatovy                          25  11  3  1  10  40:39  40
  6. MFK Dobříš                     25  12  0  3  10  45:45  39
  7. Doubravka                      25  11  2  1  11  45:35  38
  8. Aritma Praha                  25  10  3  2  10  32:39  38