Podlesí se vrací do postupové hry. V Novém Kníně slaví, poprvé vyhráli

10.4.2018 | 08:40 | Sport

Ve dvacátém dějství fotbalové I. A třídy výhodu domácího prostředí mělo Podlesí, ale i Nový Knín a oba celky ji využily k plnému bodovému zisku. Že Podlesí umí na Komárov zahrát, to dokázalo už na podzim, kde vyhrálo 2:1. A úspěch rozhodně chtělo zopakovat i na domácím trávníku. Podlesí bylo po celý zápas aktivnější, působilo fotbalověji a nakonec si tři body vybojovalo. Už v prvním poločase se o vedení postaral Janů a v 65. minutě přidal druhý gól Červenka. Podlesí se tak vrátilo do hry o případný postup.
Velkou slávu zažil doma Nový Knín. Devatenáct kol byl neúspěšný, v tom dvacátém se ale dočkal, když porazil doma Kosoř 1:0. Důležitým momentem pro úspěch byla perfektní defenzivní činnost týmu podpořená rychlými brejky. Po jednom z nich se dokázal prosadit v 72. minutě Šustr. Zbytek zápasu si už Nový Knín pohlídal a mohl se tak radovat z prvního vítězství.
Nečekané porážky se dočkaly Tochovice, které hrály u předposledních Černolic. V prvním poločase si Tochovice vytvořily mírný tlak, ale ani jednou se neprosadily. A tak ve druhém poločase šly do vedení Černolice. Zásluhou Partiky a Štochla Tochovice otočily na 2:1, ale to bylo vše. Tochovice do konce utkání začaly v obraně vytvářet chyby, které Černolice třikrát potrestaly, když především v posledních deseti minutách dvěma góly strhly vítězství na svou stranu.

Kovohutě Podlesí – FK Komárov 2:0
Branky:
27. Janů, 65. Červenka. Rozhodčí: Marek. ŽK: Kocourek, Vojtíšek – Kolář, Pužík. Poločas: 1:0.

SK Nový Knín – FK Kosoř 1:0
Branka:
72. Šustr. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: Foltýn, Lukáš Vostrý, Ducho, Stočes, Šustr – Kostelník, Tichý. ČK: Lukáš Vostrý (N. Knín). Poločas: 0:0.

SK Černolice – SK Tochovice 4:2
Branky:
55. a 68. Seidler, 81. a 90. Franěk – 57. Partika, 66. Štochl. Rozhodčí: Procházka. ŽK: Podlešák – Lantora. Poločas:  0:0.

Ostatní výsledky 20. kola: I. A třídy skupiny A: Vestec – Hřebeč 3:2 po pen. (2:2), Jíloviště –  Cerhovice 1:0 (0:0), Klecany – Libušín 0:2 (0:0), Jílové – Votice 0:6 (0:2), Zavidov – Mníšek pod Brdy 2:1 (2:1).

1. Libušín                            18  14  0  1    3  58:19  43
  2. Jíloviště                           20  14  0  1    5  45:31  43

3. Podlesí                           19  12  2  1    4  48:28  41
  4. Tochovice                      20  13  0  2    5  53:38  41

5. Hřebeč                            19  11  2  1    5  44:32  38
  6. Votice                              19  10  1  0    8  47:33  32
  7. Vestec                             20    9  1  2    8  43:34  31
  8. Komárov                         19    8  3  0    8  47:42  30