Podlesí zastavilo tažení Všenor, Spartak Příbram nadělil Jesenici šest gólů

20.4.2017 | 08:31 | Sport

Fotbalová I. A třída skupiny A odehrála o velikonočním víkendu 21. kolo,  které soutěž znovu neuvěřitelně vyrovnalo. Postarali se o to nejen hráči Podlesí, ale i Spartaku Příbram. Oba tými si na domácím trávníku udělaly z branek soupeře doslova střelnici.
Mongeo Podlesí hostilo lídra soutěže Všenorský S.K. a k vidění byl fotbal s neskutečným závěrem. Zápas zdobila bojovnost obou týmů. Nakonec se o výsledku rozhodovalo až v samotném závěru. Domácí Valta sice už v 65. minutě poslal Podlesí do vedení a téměř dvacet minut vedlo Mongeo těsně 1:0. Když v 84. minutě přidal Mezera druhý gól, chystaly se v Podlesí oslavy. Jenže v 88. minutě Všenory vstřelily kontaktní gól a moc toužily o vyrovnání. V té době už ale hrály bez vyloučeného hráče a v posledních dvou minutách toho Podlesí dokonale využilo. Nejdříve znovu Mezera zvýšil na 3:1 a v poslední minutě Větrovský vítězství Podlesí pečetil. Tímto tříbodovým ziskem Podlesí lídra ze Všenor dotáhlo na rozdíl dvou bodů a jeho boj o postup znovu zesílil.
Vítězstvím se na těsno k vedoucímu tandemu přiblížil i Spartak Příbram, který nadělil poslední Jesenici šest branek a znovu tak potvrdil svoji jarní suverenitu. Na vedoucí Všenory má ztrátu už jen tří bodů. Stále zůstává neporažen a soupeřům v šesti zápasech nastřílel už 20 branek. Jenže v sobotu ho čeká zápas na půdě čtvrtého Sokola Nespeky, soupeře, který bude podstatně tvrdším oříškem, než Jesenice. Připomeňme si, že i Nespeky patří do hry o postup.
Třetí zástupce Příbramska SK Nový Knín se postaral o předehrávku 21. kola už v pátek v Mníšku pod Brdy. Nový Knín nezachytil tlak soupeře a už v 17. minutě prohrával 0:2. Pak hru vyrovnal, dokonce před přestávkou vstřelil kontaktní gól, ale ve druhém poločase se diváci dalšího gólu ani na jedné straně nedočkali.

Mongeo Podlesí – Všenorský SK 4:1
Branky:
65. Valta, 84. a 89. Mezera, 90. Větrovský – 88. Michálek. Rozhodčí: Roth. ŽK: Vojtíšek – Svátek, Štumpf, Jiráň, Platil. ČK: 84. Jiráň (Vš.). Poločas:  0:0.

Spartak Příbram – Slavia Jesenice 6:1
Branky:
6. Suchý, 15. a 56. Vašek, 77. a 81. Mora, 80. Rogoz – 49. Kratochvíl. Rozhodčí: Pejša. ŽK: Vašek – Kuchta, Kratochvíl, Prokeš, Kubec. Poločas: 2:0.

Mníšek pod Brdy – SK Nový Knín 2:1
Branky:
10. Černý, 17. Onderka – 45. Svárovský. Rozhodčí: Pejša. ŽK: Mašek, Rada, Veselý – Vlasák. Poločas: 2:1.

Ostatní výsledky 21. kola I. A třídy skupiny A: Klecany – Nespeky 3:1 (1:0), Vestec –  Hostomice 1:0 (1:0), Zavidov – Vraný 4:3 (0:1), Jedomělice – Černolice 0:2 (0:0).

1. Všenorský S.K.                                21  13  2  1    5  52:37  44

2. Mongeo Podlesí                            21  11  4  1    5  55:27  42
  3. Spartak Příbram                            21  11  3  2    5  51:30  41

4. Nespeky                                          21  12  2  1    6  33:27  41
  5. Černolice                                         21  11  3  0    7  53:47  39
  6. Klecany                                           21    9  4  2    6  45:32  37
  7. Votice                                              21    9  1  4    7  46:37  33
  8. Zavidov                                           21  10  1  1    9  41:38  33
  9. Vraný                                              21  10  1  0  10  54:46  32
10. Cerhovice                                       21    9  1  2    9  39:36  32
11. Vestec                                             21    8  1  3    9  40:40  29
12. Mníšek p. Brdy                               21    7  3  2    9  30:30  29
13. Jedomělice                                     21    7  1  1  12  31:53  24

14. SK Nový Knín                               21    4  1  5  11  29:47  19
15. Hostomice                                      21    4  1  5  11  30:51  19
16. Jesenice                                         21    2  2  1  16  21:70  11