Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

07.5.2014 | 11:02 | Regionalní

Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

Ve městě v posledních měsících došlo k nárůstu především slovních střetů mezi obyvateli české a romské národnosti. Problém podobně jako před časem v Příbrami vyvolává především emoce na obou stranách a stejně jako tady i v Sedlčanech koluje řada „zaručených“ informací.

Městská policie eviduje od února několik slovních i fyzických útoků například na Severním sídlišti, v okolí základní umělecké školy nebo u tenisových kurtů. Asi největší vlnu emocí vyvolalo napadení dvou chlapců ve věku čtrnáct a šestnáct let skupinkou útočníků právě v blízkosti budovy městských strážníků. Pomocí ran pěstí se tam měl řešit spor ohledně poškozeného kola. Jeden z napadených chlapců měl přijít o řezák, špičák a stoličku a druhý ze šarvátky vyšel dokonce se zlomenou rukou. Bitku ukončil až příchod několika mužů z nedaleké posilovny.

V důsledku těchto událostí se strážníci městské policie podle slov sedlčanského místostarosty Miroslava Hölzela na problémové lokality víc zaměřili. Došlo ke změně složení služeb, strážníci častěji kontrolují lokality u základní umělecké školy, u tenisových kurtů, na autobusovém nádraží a také chatové osady v okolí Sedlčan.

Policie zároveň všem, kteří jsou napadáni někým byť jen slovně radí – ihned volat policii, to buď městskou nebo státní. Když totiž není takový případ nahlášený, nemůže s tím policie více méně nic dělat.

 

Vložil: tv

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Online kamera - Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz