Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

07.5.2014 | 11:02 | Regionalní

Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

Ve městě v posledních měsících došlo k nárůstu především slovních střetů mezi obyvateli české a romské národnosti. Problém podobně jako před časem v Příbrami vyvolává především emoce na obou stranách a stejně jako tady i v Sedlčanech koluje řada „zaručených“ informací.

Městská policie eviduje od února několik slovních i fyzických útoků například na Severním sídlišti, v okolí základní umělecké školy nebo u tenisových kurtů. Asi největší vlnu emocí vyvolalo napadení dvou chlapců ve věku čtrnáct a šestnáct let skupinkou útočníků právě v blízkosti budovy městských strážníků. Pomocí ran pěstí se tam měl řešit spor ohledně poškozeného kola. Jeden z napadených chlapců měl přijít o řezák, špičák a stoličku a druhý ze šarvátky vyšel dokonce se zlomenou rukou. Bitku ukončil až příchod několika mužů z nedaleké posilovny.

V důsledku těchto událostí se strážníci městské policie podle slov sedlčanského místostarosty Miroslava Hölzela na problémové lokality víc zaměřili. Došlo ke změně složení služeb, strážníci častěji kontrolují lokality u základní umělecké školy, u tenisových kurtů, na autobusovém nádraží a také chatové osady v okolí Sedlčan.

Policie zároveň všem, kteří jsou napadáni někým byť jen slovně radí – ihned volat policii, to buď městskou nebo státní. Když totiž není takový případ nahlášený, nemůže s tím policie více méně nic dělat.

 

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2020 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz