Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Horký víkend hasičů: Požár rodinného domu v Kňovicích a rekreační chalupy v Sedlici u Rožmitálu pod Třemšínem.

17.7.2016 | 17:04 | Krimi

Horký víkend hasičů: Požár rodinného domu v Kňovicích  a rekreační chalupy v Sedlici u Rožmitálu pod Třemšínem.

Na okrese Příbram hořelo v neděli o tomto víkendu již podruhé. U prvního požáru v 21:01 hodin 16. července 2016 sobota, v obci Kňovice hořel rodinný dům a požár zasahujícím jednotkám znepříjemňoval praskající a odletující eternit, který nemohl oddolat vyšším teplotám a začal vystřelovat praskající kousky do okolí. Na místě zasahovali hasiči HZS Příbram a Sedlčany, JSDH Nalžovice, Sedlčany a Osečany, místní jednotka dobrovolných hasičů zřídila čerpací stanoviště na jednom z rybníků na okraji vsi.

21:25 byl požár lokalizován a přestal se dále šířit.

V 22:44 hodin byla nahlášena likvidace požáru a zasahující jednotky začaly uklízet materiál a nakládat techniku. Požářiště bylo předáno k dohledu místní jednotce. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel požárů.

Přímé škody v Kňovicích dosáhly částky 1 milionu korun, uchráněny byly hodnoty ve výši 6 milionů korun. K žádnému zranění na místě požáru nedošlo.

 

Kolem 08:30 v neděli 17. července 2016 znovu vyjíždí jednotky hasičů, tentokrát do obce Sedlice u Rožmitálu pod Třemšínem, kde hoří rekreační chalupa. Na místě zasahuje HZS Příbram, JSDH Rožmitál pod Třemšínem, dobrovolní hasiči z Bohutína a Sedlice. Hasiči vynesli z hořícího domu 10kg propanbutanovou lahev a kanystry s benzínem, jeden z policistů a soused se v počátcích požáru nadýchali zplodin hoření, proto je na místě ošetřila ZZS.

Konstrukce střechy znesnadňovala hasičům práci i zde, létal vystřelující praskající eternit, kterým střecha byla pokryta. Od počátku byl zásah pro hasiče velmi náročný, protože museli od první chvíle příjezdu na místo zasahovat v dýchací technice, následně byl na místo později povolán i speciální protiplynový kontejner s náhradními lahvemi se stlačeným vzduchem.

11:09 je požár lokalizován, hasiči rozebírají eternitovou krytinu a dohašují skrytá ohniska pod střechou. Zásah pokračoval rozebíráním celé střechy, vyhledáváním skrytých ohnisek termokamerou s jejich postupným dohašováním.

14:16 je objekt předán majiteli, zůstávají pouze na dohled dobrovolní hasiči ze Sedlice. 

Předběžná škoda na dvoupodlažním rekreačním objerktu o půdorysu 12x6 metrů je 2 miliony korun, uchráněné hodnoty 0 Kč. Příčina požáru se vyšetřuje.

 

Zdroj a foto: HZS Středočeského kraje

 

malé

 

por. Ing. Ladislav HOLOMČÍK

tiskový mluvčí

HZS Středočeského kraje

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz