Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Pozvánka na vernisáž z cyklu Dvojice

03.4.2017 | 13:53 | Kultura

Pozvánka na vernisáž z cyklu Dvojice

Dovolujeme si Vás pozvat na zítřejší vernisáž. V cyklu Dvojice představíme Ivanu Lomovou (obrazy) a Lucii Lomovou (komiks).

 

 

 

 

 

 

 

IVANA LOMOVÁ (narozena 1959)

Minimálně posledních patnáct let patří mezi nejvýraznější představitele českého malířství vyrůstajícího z realismu. V osmdesátých letech měla blízko ke „škole české grotesky“, jak ji definoval Josef Kroutvor, k absurdnímu smíchu nad tragédií pozdní doby. V devadesátých letech obrátila pozornost od vnějšího, obecného, k vnitřnímu, konkrétnímu. Popustila na čas uzdu osvobodivým fantaziím. Změnila techniku: dospěla od kresby přes akvarel k oleji na plátně.

 

LUCIE LOMOVÁ (narozena 1964)

V českém komiksu po roce 1989 se s ní může rovnat málokdo. Z autorek vlastně nikdo. Vládne suverénně slovem i obrazem. Jako kreslířka (včetně ilustrací) se drží mírně stylizovaného realismu, jako scenáristka čerpá z iracionality, důvěřuje snům. Například v dobrodružném seriálu Anča a Pepík, který vycházel v devadesátých letech na stránkách legendárního Čtyřlístku a jehož knižní podoba (3 díly) vyšla již ve dvou vydáních.

Kromě komiksu se věnuje také ilustraci, spolupracuje s webem ČT Déčko na přípravě adventních a velikonočních interaktivních kalendářů a webových hrách. Premiérové díly animovaného seriálu Anča a Pepík nyní každou neděli na Déčku!

 

Výstavy uvede Radim Kopáč, literární a výtvarný kritik.

Vystoupí příbramská rodačka, spisovatelka Irena Dousková (Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák, Darda…)

 

 

Vložil: jb

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz