Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

05.4.2016 | 08:35 | Z radnic

Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Pokud ano, tak se v sobotu 16. dubna 2016 připojte k úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Stejně jako vloni se jí účastní i město Příbram.

Cílem pro rok 2016 je podle organizátorů nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale také rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejností a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

O tom, že akce má smysl, není pochyb. „Vloni přišlo na 60 dobrovolníků, kteří sebrali 15 m3 komunálního odpadu, cca 70 pneumatik, vytřídilo se na 30 pytlů plastů a našlo se i několik kanystrů nebezpečného odpadu,“ připomíná výsledky loňského dobrovolnického úklidu Marcel Strnad z odboru životního prostředí.

Příbramský dubnový úklid se netýká jen města samotného, ale i přilehlých osad. „Pro jejich obyvatele zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit. Hlásit se mohou telefonicky, nebo emailem na níže uvedených kontaktech,“ dodává Marcel Strnad s tím, že technické služby nasbíraný odpad hned ten den odvezou.

 

Dobrovolníci o účast na této akci se mohou přihlásit na odboru životního prostředí telefonicky na čísle 318 402 476, nebo emailem marcel.strnad@pribram.eu

 

Akci Ukliďme Česko můžete znát z minulých let. Letošní ročník, oproti těm předchozím, proběhne ve vzájemné spolupráci organizátorů akce Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody, který více jak 20 let zajišťoval průběh obdobné akce Ukliďme svět. Letos tak příznivci obou organizací spojí síly a budou uklízet pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Výsledkem nové spolupráce je velmi ambiciózní cíl: zapojit do akce 100 000 dobrovolníků.

 

Více informací naleznete zde: http://www.uklidmecesko.cz

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz